Με Μπαλή και δυο αυτογκόλ ο Τηλυκράτης πήρε την νίκη από τον Αχέρων

Διεξήχθη σήμερα Τετάρτη 10 Ιανουαρίου 2018 και ώρα 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας (Πλάτωνας Γρηγόρης) ο αγώνας της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου (1ος γύρος) της ΕΠΣ Πρέβεζας – Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Τηλυκράτη Λευκάδος και τον φιλοξενούμενο Πας Αχέρων Καναλακίου με τους γηπεδούχους να παίρνουν την νίκη με σκορ 3-1.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι έδειξαν την ανωτερότητα  τους πιέζοντας την άμυνα των φιλοξενουμένων σε ολόκληρο το ημίχρονο αλλά με το σκορ να ανοίγει με αυτογκόλ του Ελέζι στο 8΄. Στο 25΄ οι γηπεδούχοι είχαν μια κλασική ευκαιρία όταν ο Μπαλογιάννης βρέθηκε μπροστά από την εστία μετά από σέντρα του Περιστέρη πιάνοντας την κεφαλιά αλλά με την μπάλα να βγαίνει εκτός εστίας. Στο 43΄ο Μπαλή διαμόρφωσε το 2-0 υπέρ του Τηλυκράτη,  με τον Αχέρων να μην μπορεί να αντιδράσει καθ όλη την διάρκεια του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αχέρων άρχισε να πιέζει τον γηπεδούχο αλλά στο 70΄ένα ακόμη αυτογκόλ ήρθε να κλειδώσει το ματς υπέρ του Τηλυκράτη από τον Ξένο. Ο Τηλυκράτης άρχισε να κρατάει πιο αμυντική στάση στο υπόλοιπο μέρος του παιχνιδιού,  με τον Αχέρων να μην παρατάει το παιχνίδι και να πιέζει την  πετυχαίνοντας μάλιστα στο 81΄γκολ με τον Ελέζι διαμορφώνοντας το 3-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: ΜΠΑΪΛΗΣ

ΒΟΗΘΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΣΦΟΝΔΥΛΗ – ΝΑΣΤΟΣ

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΟΣ (ΠΑΝΤΖΙΑΡΑΣ): ΤΡΑΝΟΥΛΙΔΗΣ, ΒΡΕΤΤΟΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΜΠΑΛΗ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ (ΓΚΙΚΑ 45+), ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ (ΠΕΤΡΑΚΟΣ 9΄ (ΦΕΤΣΗΣ 57΄), ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ (CELAJ 74΄), ΚΑΤΑΓΗΣ, ΜΠΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ.

ΠΑΣ ΑΧΕΡΩΝ ΚΑΝΑΛΑΚΙΟΥ (ΤΖΙΜΑΣ): ΛΙΑΣΚΟΣ, MYZEKIARI, ΜΠΟΥΡΝΑΣ, ΤΖΙΜΑΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ (ΝΑΤΣΗΣ 59΄), ΞΕΝΟΣ, ΤΟΥΛΚΕΡΙΔΗΣ (ΝΙΚΟΛΑΟΥ 45+), ΕΛΕΖΙ, ΤΣΟΜΠΑΪ (ΚΟΚΚΑΛΗΣ 62΄), ΛΟΥΚΟΥΜΗΣ, ΝΤΟΥΤΖΙΑΡΗΣ (ΜΠΑΚΑΣ 72΄).

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα

You May Also Like

One thought on “Με Μπαλή και δυο αυτογκόλ ο Τηλυκράτης πήρε την νίκη από τον Αχέρων