Κράτησε την έδρα του ο Φιλαθλητικός κόντρα στον Γ.Σ. Άρτας

Διεξήχθη σήμερα Σάββατο 02  Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 19:00 στο ΔΑΚ Πρέβεζας ο αγώνας της 4ης αγωνιστικής της ΕΣΠΕΔΕ στο πρωτάθλημα γυναικών, όπου ο Φιλαθλητικός Γ.Σ. Πρέβεζας αντιμετώπισε τον Γ.Σ. Άρτας, με την γηπεδούχο ομάδα να παίρνει την νίκη με 3-1 σετ.

Στο πρώτο σετ και οι δυο ομάδες πάλεψαν στον πόντο από την αρχή αλλά με τον Φιλαθλητικό να παίρνει διαφορά μετά το 19-17 και να τελειώνει το σετ με 25-19 και τον Γ.Σ. Άρτας να μην μπορεί να αντιδράσει.

Στο δεύτερο σετ οι φιλοξενούμενες μπήκαν δυνατά και πήραν μια μικρή διαφορά, η οποία δεν αποδείχτηκε αρκετή, με τον Φιλαθλητικό να κάνει το τελικό 25-21.

Ένα σετ όπου κρίθηκε στα λάθη από την ομάδα του Φιλαθλητικού αλλά και τον Γ.Σ. να εκμεταλλεύεται την ευκαιρία ήταν το τέταρτο σετ όπου οι φιλοξενούμενες κράτησαν την διαφορά και πήραν την νίκη με σκορ 24-26, με το «ξύπνημα» από τα κορίτσια του Ναζόπουλου να μην είναι αρκετό.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ του παιχνιδιού η ομάδα του Φιλαθλητικού μπήκε δυνατά και πήρε γρήγορα την διαφορά,  με την ομάδα της Άρτας να παραδίδει τα κλειδιά από το σετ με τελικό σκορ 25-14.

Τα σετ (3-1): 25-19, 25-21, 24-26, 25-14.

Να σημειώσουμε ότι η παίχτρια του Γ.Σ. Άρτας Δημοθεοδώρου Ι. μετέβη στο Γ.Ν. Πρέβεζας μετά από έντονη ζαλάδα που ένιωσε στη διάρκεια του σημερινού αγώνα αλλά  όπως ενημερωθήκαμε είναι όλα καλά και  της ευχόμαστε γρήγορη ανάρρωση και επιστροφή στα γήπεδα.

Φιλαθλητικός Γ.Σ. Πρέβεζας (Ναζόπουλος): Ντόβα, Αρμπυρού, Ρούσου, Τόλιου, Σιούκα, Τσάλα, Πιέτα, Κατσανάκη, Στεφάνη, Σακκά, Κοτζαμουρατόγλου, Ντάκουλα.

Γ.Σ. Άρτας (Σταμούλης): Βαρέλη, Σαρκά, Λαϊνά, Πορτοβάρα, Νταούλλια, Πραμαγγιούλη, Δημοθεοδώρου, Δημοθεοδώρου Ι., Κουρκούτα, Σωτηρίου.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.