Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τον Ερμή Καναλίου.

Ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 12/11 η 9η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας με τον αγώνα Α.Ο ΡΙΑ- Ερμή Καναλίου,  που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο Αγίου Θωμά σήμερα στις 15:00, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 0-3.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής έχασε ευκαιρίες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης αλλά οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να ανοίξουν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο αφού είχαν δυο δοκάρια, ένα με τον Συγκούνα στο 28ο λεπτό με απευθείας φάουλ και ένα πάλι από απευθείας φάουλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Θέμελης στο 52ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Ερμή και στο 72ο λεπτό ο Πάνου με αυτογκόλ έκανε το 0-2. Το τελικό 0-3 έκανε ο Καράκης στο 93ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να επιστρέφουν στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Διαιτητής: ΡΟΥΣΟΣ-ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ Γ.

Βοηθοί: ΝΑΣΤΟΣ Ζ.- ΚΩΤΣΗΣ Θ.

Α.Ο ΡΙΑ(Ορφανός Απ.):ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ, ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΙΟΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ ΑΠ.(50’ KASAJ), ΝΙΤΣΑΣ, ΠΑΝΟΥ, ΒΑΒΙ, ΜΙFTIOU, ΣΥΓΚΟΥΝΑΣ(46’ ΟΡΦΑΝΟΣ Λ.), ΜΠΕΚΑΣ(77’ ΛΑΟΠΟΔΗΣ), ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ(77’ SHTEMBARI).

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ(Θώδης Δ.): ΤΖΙΜΑΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ, ΡΙΣΤΑΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΑΣ(82’ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΤΣΟΚΑΣ, ΔΑΡΔΑΣ ΧΡ(87’ KASHARI)., ΠΑΠΑΚΙΤΣΟΣ(77’ MOYKANOS), ΜΠΑΧΑ, ΤΣΑΡΑΚΛΗΜΑΝΗΣ(85’ ΒΛΑΧΟΣ), ΘΕΜΕΛΗΣ, ΚΑΡΑΚΗΣ.