Ελλάδα-Κροατία 1-1 (Ελπίδες – video)

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η Εθνική Ελπίδων με την Κροατία στον 5ο αγώνα των δύο ομάδων στην προκριματική φάση του EURO, ο οποίος διεξήχθη στο γήπεδο Τούμπας.

Η ελληνική ομάδα πήρε το προβάδισμα στο σκορ με τον Μανθάτη στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τον τρόπο να «απαντήσουν» με τον Μπρεκάλο στο 74’, ο οποίος είχε αστοχήσει σε πέναλτι στο 42’.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η Εθνική αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο στο τελευταίο 15λεπτο, περίπου, της αναμέτρησης –συμπεριλαμβανομένου του έξτρα χρόνου- λόγω αποβολής του Πασαλίδη στο 83’.

Ελλάδα: Κότσαρης (71’ Αστράς), Σάλιακας, Τσιμίκας, Νικολάου, Καραχάλιος, Μανθάτης (85’ Μαυροπάνος), Κουλούρης, Λάμπρου, Ανδρούτσος, Πασαλίδης, Γαλανόπουλος.
Κροατία: Πόσαβετς, Κάρατσιτς, Σόσα, Σούνιτς, Τσαλέτα, Μπρεκάλο, Γιάκολις (90’+7’ Μπάσιτς), Μόρο, Μποτσκάι (46’ Μάγερ), Σίμιτς, Μπάλιτς (70’ Ιβάνουσετς).

Πατήστε ΕΔΩ για να μεταφερθείτε στο επίσημο κανάλι των Εθνικών Ομάδων στο YouTube.

Πηγή: EΠΟ

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.