Διπλό της Φορτούνας Βαλανιδοράχης μέσα στον ΑΟ ΡΙΑ

Ολοκληρώθηκε σήμερα Κυριακή 3/12 και ώρα 15:00 στον Άγιο Θωμά η 12η αγωνιστική της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας με το παιχνίδι του Α.Ο Ρία με αντίπαλο την Φορτούνα Βαλανιδοράχης, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη με σκορ 0-3.

Πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς για τους γηπεδούχους στο 12ο λεπτό όταν ο ΒΑΒΙ με σουτ απειλεί την εστία του Τσοβίλη, με τον τελευταίο να αποκρούει νευρικά. Στο 21ο λεπτό διπλή ευκαιρία για την Φορτούνα μπροστά από την εστία των γηπεδούχων με τον Μπαλάφα να λέει ΟΧΙ. Στο 38ο λεπτό ο Παππάς με σουτ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 43’ ο Νόνας με πάσα- γκολ στον Ευθυμίου τον έβγαλε μόνο του μπροστά από το τέρμα με τον τελευταίο να σκοράρει για το 0-2, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο 55’ ο Α.Ο Ρία απείλησε με κεφαλιά του Βασιλόπουλου, ενώ στο 61΄ οι φιλοξενούμενοι χάνουν διπλή ευκαιρία για το 0-3 όταν ο Μπαλάφας αποκρούει θεαματικά σουτ του Μήτου- Κώτση Ι., ενώ στην ίδια φάση μακρινό σου του Ευθυμίου σταματάει στο δοκάρι. Στο 67’ ο Ευθυμίου βρήκε το δρόμο για τα δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Να σημειώσουμε ότι οι μικροί του Α.Ο Ρία Shtembari, Χήτος και Ορφανός που χρησιμοποιήθηκαν στο σημερινό ματς είχαν πολύ καλή παρουσία.

Διαιτητής: ΓΚΟΥΜΑΣ Γ.

Βοηθοί: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ Η-ΓΚΑΡΤΖΟΝΙΚΑΣ Η.

Α.Ο ΡΙΑ(ΟΡΦΑΝΟΣ ):ΜΠΑΛΑΦΑΣ, ΟΥΤΣΚΟΥΝΗΣ, ΚΑΡΑΜΟΥΤΣΙΟΣ( 74’ ΧΗΤΟΣ), ΟΡΦΑΝΟΣ, ΝΙΤΣΑΣ, KACAJ, ΠΑΝΟΥ(69’ ΟΡΦΑΝΟΣ Π.), BABI, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΥΓΚΟΥΝΑΣ(63’ SHTEMBARI), ΜΥΦΤΑΡΑΙ.

Α.Ε ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ(ΚΑΣΚΑΝΗΣ): ΤΣΟΒΙΛΗΣ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Α., CEPELE, ΠΑΠΠΑΣ(66’ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ), ΝΟΝΑΣ(72’ ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ), ΣΟΥΠΕ(81’ ΠΗΛΙΟΣ), ΜΗΤΟΣ-ΚΩΤΣΗΣ Ζ., ΕΥΘΥΜΙΟΥ, ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΚΟΝΤΟΔΗΜΑΣ.

Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.