Διπλό ο ΠΑΣ Θύελλα στους Σφακιώτες

Η Θύελλα Μοναστηρακίου πήρε το πρώτο διπλό σήμερα 15 Οκτωβρίου μέσα στην έδρα των Σφακιωτών για την 1η αγωνιστική της Β ΕΠΣ Π-Λ (Α Όμιλος), με σκορ 0-2.

Η ομάδα του Καράμπαλη που ανέλαβε πρόσφατα τα ηνία της ομάδας μπήκε από το πρώτο λεπτό διεκδικώντας τη νίκη. Η πιο κλασική ευκαιρία ήρθε από τους φιλοξενούμενους στο 40ο λεπτό όταν ο Κουτρουλός Χ.  Βρέθηκε μόνος στο ύψος του πέναλτι αλλά ο πολύ καλός Αραβανής του πήρε τη μπουκιά από το στόμα με το ημίχρονο να λήγει ισόπαλο 0-0.

Στο 46ο λεπτό ο  Αραβανής δεν επιτρέπει στον Αρίδα σε τετ α τετ να βρεί δίχτυα, ενώ στο 50’ η Θύελλα συνέχισε να απειλεί με τον Παληογιάννη από εκτέλεση φάουλ και τον Αραβανή με υπερένταση να βγάζει τη μπάλα κόρνερ. Το παιχνίδι άρχισε να αγριεύει όσο περνούσε ο χρόνος. Δυνατά μαρκαρίσματα και σκληρές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και από τις δυο ομάδες με τις κίτρινες κάρτες να πέφτουν βροχή. Ο Μπίτας που πέρασε σαν αλλαγή για τους γηπεδούχους  στο 65’ και στο 70’ λεπτό έχασε κλασικές ευκαιρίες να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του. Κάπου εκεί μίλησε ο Χαιδάκης ο οποίος στο 74ο λεπτό με εκτέλεση φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή άνοιξε το σκορ στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος των διχτυών του ανίκητου έως εκείνη τη στιγμή Αραβανή. Το 0-2 έγινε στο 90ο λεπτό με αυτογκόλ του Λάζαρη Ε. , ο οποίος στην προσπάθεια του αν διώξει τη ν μπάλα την έστειλε στο απραθυράκι της εστίας του.

Διαιτητής:ΡΟΥΣΟΣ Ν.

Βοηθοί: ΝΤΟΜΑΡΗΣ Α. ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ Θ.

ΠΑΣ Σφακιώτες: ΑΡΑΒΑΝΗΣ, ΣΕΡΔΙΝΙΑΡΗΣ, ΜΠΡΕΓΚΟΥ, ΛΑΖΑΡΗΣ Ε., ΠΟΛΥΔΕΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΝΑΝΟΣ-ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ(62’ ΜΠΙΤΑΣ), ΚΑΛΔΑΝΗΣ, ΛΑΖΑΡΗΣ Α., ΚΤΕΝΑΣ(77’ ΜΑΡΑΚΗΣ), ΣΚΙΑΔΑΡΕΣΗΣ.

ΠΑΣ Θύελλα 2015: ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΠΑΤΣΟΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ Α., ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΔΡΙΒΑΚΟΣ (87’ ΜΠΡΟΥΜΗΣ), ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ Χ., ΑΡΙΔΑΣ (87’ ΠΑΝΤΑΖΗΣ), ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ(87’ ΠΡΟΔΡΟΜΙΤΗΣ), ΑΨΟΜΩΤΟΣ(72’ ΦΟΥΡΛΗΣ)

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.