Δηλώσεις Άγγελου Μπέκα και Μάριου Τσάλα μετά τον αγώνα με τον Πας Αχέρων Καναλακίου

Δηλώσεις απέστειλε το γραφείο τύπου του Πας Πρέβεζα μετά τον αγώνα με τον Πας Αχέρων Καναλακίου όπου ο αγώνας έληξε με σκορ 1-1 (Δείτε ρεπορτάζ και φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα ΕΔΩ).

ΔΗΛΩΣΕΙΣ

Άγγελος Μπέκας: «Η γνώμη μου είναι ότι θα τερματίσουμε πρώτοι»

Την παρακάτω δήλωση έκανε ο προπονητής του ΠΑΣ Πρέβεζα Άγγελος Μπέκας:

«Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι. Δεν ήμασταν καλοί. Ήταν ένα μοιρασμένο ματς. Νομίζω ότι φάνηκε από το άγχος που έβγαλαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες. Είναι δίκαιο το αποτέλεσμα. Συγχαρητήρια και στις δύο ομάδες. Έχει δρόμο το πρωτάθλημα. Η γνώμη μου και η πεποίθησή μου είναι ότι θα τερματίσουμε πρώτοι. Αυτό πιστεύω. Μέχρι τώρα δεν έχουμε κάνει ήττα, δεν έχουμε χάσει σε ντέρμπι. Νομίζω ότι οι προσθήκες του Ζέρη, του Τουλκερίδη, του Γκίνι, του Τριάντου, του Ρούγκι θα μας ενισχύσουν. Είδατε ότι και στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξε η εικόνα της ομάδας προς το καλύτερο. Από εβδομάδα θα είναι λογικά έτοιμος και ο Μπόμπορης».

Μάριος Τσάλας: «Ο ΠΑΣ Πρέβεζα σε όλα τα ματς μπορεί να είναι το ‘’αφεντικό’’»

Την παρακάτω δήλωσε έκανε ο ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Πρέβεζα Μάριος Τσάλας:

«Πιστεύω ότι μπορούσαμε το ‘’διπλό’’ και να βάλουμε και δύο και τρία γκολ, αλλά δε μας βοήθησε το γήπεδο. Ήταν… βαρύ. Δε μπορούσαμε να πατήσουμε καν σε κάποια σημεία. Παλέψαμε, αλλά αφού δεν ήρθε το δεύτερο γκολ, ήρθε φυσιολογικά το ‘’Χ’’.

Ο ΠΑΣ Πρέβεζα σε όλα τα ματς μπορεί να είναι το ‘’αφεντικό’’. Πιστεύω θα είμαστε στην πρώτη θέση και δε θα βρούμε άλλο εμπόδιο μέχρι το τέλος».