Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (3η αγωνιστική 2017-2018)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Οίαξ Ναυπλίου – ΚΑΠ 64-52
  • Ν. Ιωνία – Ακράτα 80-79
  • ΕΑ Πατρών – Εσπερος ΑΟΠΑ 50-61
  • Κεραυνός Αιγίου- ΚΑΟ Μελισσίων 79-82
  • Απόλλων Σμύρνης – Ένωση Ιλίου 64-75
  • Αχαγιά ‘82 – Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου 104-57
  • Καλαμάτα ‘80 – Γλαύκος 47-84

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • ΠΟΚ Έσπερος – ΑΣ Λοκρός 78-83
  • ΑΟΚ Χανιά – Ερμής Σχηματαρίου 78-82 (71-71 κ.α.)
  • Βούρειος ΑΟΛ Χίου – Έσπερος Λαμίας 79-77 (67-67 κ.α.)
  • Πεντέλη – Άρης Πετρούπολης 88-80
  • Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΕΕ Παναγίτσας 79-62
  • ΟΦΗ – Νίκη Αμαρουσίου 73-48
  • Ρεπό: Άρης Νικαίας

3ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Νικόπολη Πρέβεζας – Ιωνικός 71-57
  • Φαίακας Κέρκυρας – Ζέφυρος 76-71
  • Φίλιππος Βέροιας – ΑΟΚ Βέροιας 67-73
  • Νίκη Βόλου – ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 94-71
  • Ικαροι Τρικάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων 53-79
  • Εύαθλος Πολυκάστρου– ΓΕ Αγρινίου 79-59
  • Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

  • Κένταυρος Καλλικράτειας-ΜΕΝΤ 67-81
  • ΧΑΝΘ-Απόλλων Καλαμαριάς 84-63
  • Αστέρας Σίνδου-Ορφέας Νέου Σκοπού  87-50
  • ΑΟ Πολυγύρου-Μαντουλίδης  90-72
  • Μακεδονικός-Αίας Ευόσμου 84-69
  • Ελευθερούπολη-ΑΕ Κομοτηνής 80-66
  • ΓΑΣ Κομοτηνή-ΠΣ Ευκαρπίας 56-62

Βαθμολογία (1ος όμιλος)

1. Ένωση Ιλίου 6

2. Γλαύκος 6

3. Έσπερος ΑΟΠΑ 6

4. Μελίσσια 6

5. Οίαξ Ναυπλίου 5

6. Ν. Ιωνία 5

7. Αχαγιά ’82  4 

8. Ακράτα 4

9. ΚΑΠ 4

10. Κεραυνός Αιγίου 4

11. Καλαμάτα ’80    4

12. Απόλλων Σμύρνης 3

13. ΕΑΠ 3

14. Ολυμπιάδα Α. Λ. 3

 

Βαθμολογία (2ος όμιλος)

1. ΟΦΗ 6

2. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 5

3. Ερμής Σχηματαρίου 5

4. Έσπερος Λαμίας 5

5. Πεντέλη 5

6. Λοκρός 5

7. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 5

8. Άρης Νίκαιας 3

9. Νίκη Αμαρουσίου 3

10. Έσπερος Καλλιθέας 3

11. Άρης Πετρούπολης 3

12. ΑΟΚ Χανιά 3

13. Παναγίτσα 3

Βαθμολογία (3ος όμιλος)

1. Νίκη Βόλου 6 

2. Φαίακας Κέρκυρας  6

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων  5     

4. Φίλιππος Βέροιας  5     

5. Εύαθλος Πολυκάστρου 5 

6. ΑΟΚ Βέροιας 4       

7. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 4

8. Ικαροι Τρικάλων  4 

9. Νικόπολη Πρέβεζας  3

10. ΓΕ Αγρινίου 3            

11. Πρωτέας Γρεβενών 3 

12. Ζέφυρος 3 

13. Ιωνικός 3             

*Πρωτέας Γρεβενών, Νικόπολη Πρέβεζας και ΓΕ Αγρινίου έκαναν το ρεπό τους.

Βαθμολογία (4ος όμιλος)

1. Μακεδονικός 6 

2. ΑΟ Πολυγύρου 6

3. ΜΕΝΤ 6 

4. Ελευθερούπολη 6 

5. ΧΑΝΘ  5    

6. ΓΑΣ Κομοτηνή  5

7. ΠΣ Ευκαρπίας  5

8. Αστέρας Σίνδου 4 

9. Απόλλων Καλαμαριάς 4

10. ΑΕ Κομοτηνής  4 

11. Αίας Ευόσμου  3 

12. Μαντουλίδης  3

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  3

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 3 

Please follow and like us:

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *