Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (16η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΚΑΠ – Οίαξ Ναυπλίου 61-78

Ακράτα – Νέα Ιωνία 66-58

Εσπερος Πατρών – ΕΑ Πατρών 54-52

Ενωση Ιλίου – Απόλλων Σμύρνης 72-66

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Αχαγιά ’82 70-101

Γλαύκος – Καλαμάτα ’80 66-40

Μελίσσια – Κεραυνός Αιγίου (αναβολή)

 

Φύλλα αγώνα

ΚΑΠ – Οίαξ Ναυπλίου 61-78

Δεκάλεπτα: 24-19, 35-33, 46-56, 61-78

Διαιτητές: Φάκαρος, Αντωνίου

ΚΑΠ (Κακαλιάς): Περδικάρης 15(1), Ανδρικόπουλος 2, Κορρές 5, Ετζιάκα 5, Καεακατσάνης, Ζαχαράκης 1, Πρίτσος 6(2), Ροδοστόγλου 6, Παπουλίδης 7, Σακελλαρόπουλος 14(2), Τζίμης.

Οίαξ Ναυπλίου (Νώντας): Ραζής 2, Μπούσι, Μπουρής, Πελεκάνος 24(3), Παπαντωνίου 29(3), Τσούχλης, Γεωργιάδης 10(1), Φρουσκλιάς, Ευστρατίου 6, Μπουρτζουκλής, Ψάλτου 7.

 

Έσπερος Πατρών – ΕΑ Πατρών 54-52

Δεκάλεπτα: 10-16, 20-31, 43-41, 54-52

Διαιτητές: Μακρόπουλος, Κοτσίρης

Εσπερος Πατρών (Δεράος): Γιαλλελής, Φραντζής 14(3), Λαμπρόπουλος 12(2), Ροκανάς 7(1), Ζαφείρης 6, Βύρλας 9, Σερέτης, Σκόνδρας 6, Παπανικολόπουλος.

ΕΑ Πατρών (Σκροπολίθας): Σαρίκας 11(1), Δούρος 5(1), Καλπακής 2, Φωτιάδης 5, Καραϊσκάκης 7, Κάντας 5(1), Παπαδόπουλος 17, Τσουλέας, Χουλιάρας.

 

Γλαύκος – Καλαμάτα ’80 66-40

Δεκάλεπτα: 18-7, 35-15, 47-26, 66-40

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καραμπιτσάκος

Γλαύκος (Βουρνάς): Νιφόρας 11, Χονδρογιάννης 12(1), Εφέπουλος, Λαμπρόπουλος 6(1), Γιαννικόπουλος 5, Σακελλαρόπουλος 5, Σταυράκης 8(2), Κάλλης 2, Δίπλαρος, Τσεκλένης 7(1), Σπυράκος 10(1).

Καλαμάτα ’80 (Κορογώνας): Πέτρου, Σκοπέτος 9(1), Φραγγέας 4, Παπαγεωργίου 2, Μπουγάς, Μπάζιος 1, Πατικόπουλος 2, Βούλγαρης 8, Μέντης 8(1), Αρώνης 6.

 

Ένωση Ιλίου – Απόλλων Σμύρνης 72-66

Δεκάλεπτα: 13-18, 33-36, 52-55, 72-66

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Λαζόγκα

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Οδ. 5(1), Βαρσαμούλης 6, Μαγιντόμπε 13(2), Σκαλωμένος 14, Φουντάς 6(1), Μανταλβάνος 2, Μπολάτογλου 15(3), Μπέλλας Γ. 1, Βαϊδάκης 10(1), Πανουσόπουλος Θ., Πανουσόπουλος Κ., Χαραλάμπους.

Απόλλων Σμύρνης (Καράμπελας): Καραμπάς 23(7), Ανδρεόπουλος 13, Μπασδέκης 16(2), Πρισκομάτης 5(1), Οικονομόπουλος 4, Πετρόπουλος 5, Οικονομάκης, Λαμπράκης, Γεωργιάδης, Πρόφκα, Δρόσος.

 

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου – Αχαγιά ΄82 70-101

Δεκάλεπτα: 23-22, 42-47, 55-74, 70-101

Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Μαυρέλης

Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου (Παπαμιχαήλ): Μπερεδήμας, Καραμάνης, Λύκος, Κρασαδάκης 21(2), Δόσης 8(1), Βασιλείου,  Ηλίου 2, Λενάκος 23(2), Ραπανάκης 2, Γεώργαρης Αν. 12 (4),  Γεώργαρης Απ. 2.

Αχαγιά ΄82 (Λιόνας): Μοσχοβάκης 16(2), Σταμόπουλος 6(1), Δουλγεράκης 3(1), Νικολάου 3(1), Γατσούλης,  Χρυσανθόπουλος, Χαμηλός 14(4), Λαμπρόπουλος 4, Δαβάνης 18, Οικονομόπουλος 37(4).

 

Ακράτα – Νέα Ιωνία 66-58

Δεκάλεπτα: 18-24, 34-38, 55-45, 66-58

Διαιτητές: Σταθόπουλος, Λεκατσάς

Ακράτα (Σκαραφίγκας): Κατωπόδης 11, Λαφής 8, Καλεμτζάκης 6(1), Τσότσος 8, Οικονομόπουλος 5(1), Μαλλής 4, Λυμπέρης 2, Βεσκούκης 22(1).

Νέα Ιωνία (Δαμιανίδης): Καρτέρης 8(1), Καραθανασόπουλος 5(1), Ηλιόπουλος 3(1), Γεωργίου 3(1), Βασιλακάκης 2, Λίτσιος 13(3), Σιούτης 6(2), Κανελλόπουλος 1, Καλασούντας 5(1), Γεωργίου Γ. 12(2).

 

Βαθμολογία 

1. Οίαξ Ναυπλίου 30

2. Ένωση Ιλίου 29

3. Γλαύκος 29

4. Αχαγιά ’82 28

5. Ακράτα 27

6. Μελίσσια 26

7. Έσπερος Πατρών 25

8. ΚΑΠ 23

9. Νέα Ιωνία 23

10. Κεραυνός Αιγίου 21

11. Απόλλων Σμύρνης 20

12. ΕΑΠ 18

13. Καλαμάτα ’80 17

14. Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου 17

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Κεραυνός Αιγίου και Μελίσσια.

 

Επόμενη  αγωνιστική (17η, 25/2)

Οίαξ Ναυπλίου – Ακράτα

Νέα Ιωνία – Έσπερος Πατρών

ΕΑ Πατρών – Μελίσσια

Κεραυνός Αιγίου – Ένωση Ιλίου

Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιάδα Άσσου/Λεχαίου

Καλαμάτα ’80 – Αχαγιά ’82

Γλαύκος – ΚΑΠ

 

2ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος Καλλιθέας 71-81

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά 80-63

Εσπερος Λαμίας – ΒΑΟΛ Χίου 74-64

Αρης Πετρούπολης – Πεντέλη 56-70

ΑΕΕ Παναγίτσας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 72-80

Νίκη Αμαρουσίου – ΟΦΗ 69-66

Ρεπό: Άρης Νικαίας

 

Φύλλα αγώνα

Λοκρός Αταλάντης – Έσπερος Καλλιθέας 71-81

Δεκάλεπτα: 13-25, 28-51, 48-58, 71-81

Διαιτητές: Ρίζος, Γεράνιος

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Διαμαντής 5(1), Ρούζιος, Μπόλματης, Μπουλαντζάς, Νικολάου, Παναγιωτίδης 4, Κανακάρης, Σάκοτα 19, Μάτος Αν. 17, Μάτος Αγγ. 20(6), Ρετσινάς 6(2).

Εσπερος Καλλιθέας (Γράψας, Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 11(1), Καραγιαννίδης 6, Χατζηκίδης 5(1), Καρλάφτης 10(2), Χαρούνι Ν. 5, Κατσούρης 2, Κρητικός 7(1), Βλασσόπουλος, Χαρούνι Κ. 13, Καράμπελας 5, Βάρσος 13(3), Πρόγκας 4.

 

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά 80-63

Δεκάλεπτα: 17-12, 41-29, 63-49, 80-63

Διαιτητές: Μαρινάκης, Ασλανίδης

Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης, Σολομωνίδης): Κοσμετάτος, Πανταζής 14, Θωμάς 3(1), Γκρινιάρης 14(1), Κολοβός 5, Κώνστας 8(2), Φλώτσιος 8(1), Σπηλιόπουλος 11(3), Αγγελέτος, Tσιριμώκος, Γυφτονικολός 10, Μαρμαρινός 7.

AOK Χανιά (Θεοδωράκης): Σταθόπουλος 3(1), Αράπης 2, Αλεξίου 11 (2), Υφαντόπουλος 5(1), Σαράντης, Μπαγάκης 4, Πούρος 11(3), Κολαρετάκης 4, Αδοντάκης 8, Τασιούδης 15(1), Παπαδάκης.

 

Έσπερος Λαμίας – ΒΑΟΛ Χίου 74-64

Δεκάλεπτα: 15-17, 35-39, 63-51, 74-64

Διαιτητές: Ξέρας, Λελούδας

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 3(1), Μπερτσιμάς, Σέττος 12(1), πάππος, Ρουμελιώτης Γ. 12(1), Παπαργυρόπουλος 17, Φύκας 17(2), Μαντζούκας, Φούντας 1, Δαχρετζής 2, Κατράνας 10(2), Παπανικολάου.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Σαμιώτης 5(1), Μπούμπαρης 11, Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 9(1), Βούτας, Αγγελίδης 8, Καραφάντης, Τσουρής 11, Τρόβας 8(1), Κωνσταντινάκος 8(2).

 

ΑΕΕ Παναγίτσας – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 72-80

Δεκάλεπτα: 22-18, 37-40, 51-63, 72-80

Διαιτητές: Κανελλόπουλος, Ασημάκη

ΑΕΕ Παναγίτσας (Βελισσαράκος): Σκεμπές 11(3), Καρβούνης 9(1), Μούντριχας, Βαλαής, Θεοδωράκος 9(3), Κωνσταντίνου, Περσίδης, Μπέλλος, Γκιζόγιαννης 24(2), Χοτζάλι, Δρακάκης 6, Σβορώνος 13(3).

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Παπαμάρκος): Ζαραϊδώνης 13(1), Στραγανιώτης 4, Νάτσο 6, Ξιούρας 8, Χρονόπουλος 11, Κακαργιάς 3(1), Κόης 15(2), Κοσμετάτος, Σολωμός 20 Πουρνάρας, Πετράκος, Ανδρεάτος.

 

Νίκη Αμαρουσίου – ΟΦΗ 69-66

Δεκάλεπτα: 19-14, 29-32, 48-50, 69-66

Διαιτητές: Καμήτσος, Καρακωνσταντόπουλος

Νίκη Αμαρουσίου (Χρυσόγελος): Δανάς 5(1), Σκούταρης 6(2), Σταμάτης 2, Κοντογιάννης 15, Κυπριτζόγλου 18(2), Τσέκενης Γ. 2, Μιχαλάκος 5, Κουκάκης 15, Κανίτσης 1.

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 6, Κριθινάκης 5(1), Καραλής 11, Χαρωνίτης 3(1), Καρλάφτης, Αγαπιάδης 18(1), Βασιλειάδης, Σταράκης 15 (2), Πάλλης 8.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας 26

2. Πεντέλη 26

3. Έσπερος Λαμίας 26

4. Ερμής Σχηματαρίου 25

5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 24

6. Λοκρός Αταλάντης 24

7. ΟΦΗ 23

8. ΒΑΟΛ Χίου 22

9. Νίκη Αμαρουσίου 19

10. ΑΕΕ Παναγίτσας 19

11. ΑΟΚ Χανιά 19

12. Άρης Νικαίας 18

13. Άρης Πετρούπολης 17

* Έχουν κάνει ρεπό Άρης Νικαίας, Νίκη Αμαρουσίου, Έσπερος Καλλιθέας.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Έσπερος Καλλιθέας – Ερμής Σχηματαρίου

ΑΟΚ Χανιά – Εσπερος Λαμίας

ΒΑΟΛ Χίου – Αρης Πετρούπολης

Πεντέλη – ΑΕΕ Παναγίτσας

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Νίκη Αμαρουσίου

Αρης Νικαίας – Λοκρός Αταλάντης

Ρεπό: ΟΦΗ

 

 

3ος Όμιλος – 16η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ιωνικός-Νικόπολη Πρέβεζας  85-85(κ.α.), 98-93

Ζέφυρος-Φαίακας Κέρκυρας 78-69

ΑΟΚ Βέροιας-Φίλιππος Βέροιας 58-83

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νίκη Βόλου 69-74

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων  77-75

ΓΕ Αγρινίου-Εύαθλος Πολυκάστρου  70-93

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

 

Φύλλα αγώνα

Ζέφυρος-Φαίακας Κέρκυρας 78-69

Δεκάλεπτα: 12-15, 33- 38, 57-56, 78-69

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόγκας

Ζέφυρος (Τσολάκης): Μυτιληναίος 11(3), Νικολαΐδης 1, Αλεξανδρίδης, Ματενίδης 6, Καναράς 6, Μαυροματίδης 16, Τσιόγκας 11, Μυστιλιάδης 22(3), Ζελενίτσας, Βασιλείου, Μάρκου, Ουρκέρογλου 5(1).

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης, Αργαλιάς): Νεδέλκος 19(1), Χατζόπουλος 20, Σπιτιέρης 6, Μακρίδης 6, Στ. Περούλης 12(1), Α. Περούλης, Σκούρτης, Βογιατζής 3 (1), Μαγγανάς 2, Πάλλης, Κατέχης, Ματενίδης.

 

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα-Νίκη Βόλου 69-74

Δεκάλεπτα: 25-16, 38-35, 55-57, 69-74

Διαιτητές: Γραικός, Παπαθανασίου

ΑΠΣ Πτολεμαΐδα (Καλομενίδης): Κλασίδης 13 (1), Μπάρδας, Παπαδόπουλος, Πατροδήμος 3(1), Νεοφυτίδης 12, Σαρρής 16 (2), Αθανασιάδης, Πανίδης 15(2), Εσεπίδης, Τσολάκης 2, Σαχπατζίδης 5 (1).

Νίκη Βόλου (Πρέκας, Τύμπας): Γεωργίου 14 (2), Κουτίνας 28 (3), Τσαβές 2, Τσώλης 7, Παπακώστας 17 (1), Τοκατλίδης 6, Αναγνωστόπουλος, Διγενής, Λωρίτης, Καφάσης.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων 77-75

Δεκάλεπτα: 23-12, 41-33, 63-52, 77-75

Διαιτητές: Φούτζηλας, Καρκαλέτσης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γεωργίου 24, Ζαμπέτης 30 (4), Μπαρτζώκας 12, Καλφαλίδης, Αντωνίου 5 (1), Καννής, Βάτσιος, Μάκης 4, Τσιλιγγαρίδης, Εξαρχόπουλος 2, Φίλιος 3, Θώδης 7.

Ικαροι Τρικάλων (Μητσιάδης): Κορδέας, Φουντάς Σ. 9 (2), Στάνκοβιτς, Αργύρης 14 (2), Μέξης, Χατζής, Ντούρβας, Μπαρμπαρούσης, Αργύρης 13 (1), Φουντάς Γ. 28 (4), Θεοδώρου.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Φίλιππος Βέροιας 58-83

Δεκάλεπτα: 14-17, 26-33, 43-56, 58-83

Διαιτητές: Πετανίδου, Κουκουλεκίδης

ΑΟΚ Βέροιας (Ηλιάδης): Τρομπούκης 4, Ουσουλτζόγλου 4, Σισμάνης 12 (2), Γκανάς 7 (1), Βλάχος 2, Μαυρίδης 6, Ορφανίδης, Γιαννόπουλος, Λέφας 10, Μπαρμπαρούσης, Χατζηλαμπρινός, Γιαννουζάκος 13 (1).

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας): Μόρας 2, Τόκας Α., Τσεσμετζίδης, Τόκας Π., Βάλιος 8 (2), Τσιαγκλάγκανος 2, Μαρκόπουλος, Καβαργύρης, Κοθράς 21 (1), Παραπούρας 22 (5), Σουτζόπουλος 24 (2), Καντάρκος 4.

 

Ιωνικός-Νικόπολη Πρέβεζας 98-93(85-85)

Δεκάλεπτα: 18-19, 37-37, 64-61,85-85(κ.α), 98-93

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ., Χατζηχαρίσης

Ιωνικός (Πετρόπουλος): Αναστασιάδης 16(2), Γεωργιάδης 20(3), Κούτε 2, Μαδεμλής 15, Χαριστός 2, Δελλής 2, Σιδηροηλίας 18, Παουλεάνου 2, Βαρίτης 21(2). 

Νικόπολη Πρέβεζας (Βαβέτης): Βαγενάς 10(1), Αργυρός 13(4), Τσιτσώνης 6(1), Σταμούλης 2, Κακιούζης 8(2), Παπαμιχαήλ 9(1), Νίκας 19(4), Μπαλλάς 26(1).

 

ΓΕ Αγρινίου-Εύαθλος Πολυκάστρου  70-93

Δεκάλεπτα: 18-19, 37-48, 60-72, 70-93

Διαιτητές: Λαμπίρης, Ελ Ανύ

ΓΕ Αγρινίου (Φαράντος): Ντάλας, Αυφαντόπουλος, Βακουφτσής, Σταμουλάκης 40(8), Μπαρούχας 9(1), Χειμώνας 3(1), Τσώλος 6(1), Δάρλας, Βούλγαρης 2, Μπεκατώρος 10(2).

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 3(1), Ημερίδης 18(1), Βλέτσης 5(1), Μπινιάκου 2, Τασούδης 5(1), Τσινόπουλος 14(2), Τσελέκης 20, Σιδηρόπουλος 22(1), Γουγουλάκης, Κούτουλας 4.

 

Βαθμολογία

1. Φίλιππος Βέροιας 28

2. Φαίακας Κέρκυρας  26

3. Νίκη Βόλου 25          

4. ΑΓΣ Ιωαννίνων 24

5. Ζέφυρος 23

6. Εύαθλος Πολυκάστρου  23

7. Πρωτέας Γρεβενών 22    

8. Νικόπολη Πρέβεζας 21     

9. Ικαροι Τρικάλων 21

10. ΑΟΚ Βέροιας 20

11. Ιωνικός 20  

12. ΑΠΣ Πτολεμαΐδα 18

13. ΓΕ Αγρινίου  17    

*Πρωτέας Γρεβενών, Νικόπολη Πρέβεζας και ΓΕ Αγρινίου έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Νικόπολη Πρέβεζας-Ζέφυρος

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΟΚ Βέροιας

Φίλιππος Βέροιας-ΑΠΣ Πτολεμαϊδα

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ικαροι Τρικάλων-ΓΕ Αγρινίου

Πρωτέας Γρεβενών-Ιωνικός

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

 

 

4ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλλικράτειας 73-68

Απόλλων Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ  73-70

Ορφέας Νέου Σκοπού-Αστέρας Σίνδου 51-71

Μαντουλίδης-ΑΟ Πολυγύρου 80-72  

Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός 71-73

ΑΕ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη 58-85

ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή  108-78

 

Φύλλα αγώνα

ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή 108-78

Δεκάλεπτα: 25-19, 51-40, 80-60, 108-78

Διαιτητές: Εκιζόγλου, Καλέσης

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου, Δαδάλας): Ψευτογκάς 12(2), Πούλιος 6(2), Κοκκαλιώτης 3(1), Γκαβέζος Αρ. 8, Γαϊτάνης 3(1), Χολέβας 23(2), Πρεδάρης, Κολλώτσιος 5(1), Ουλουσίδης 24(2), Κόκκουρας 6, Κιούρκας 8(2), Γκαβέζος Αν. 10(2).

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σαββίδης 4, Σκεμπή 2, Αθανασίου 5(1), Λεχούδης 8(2), Χατζηδημητρίου 8(1), Γιωτόπουλος 7(1) Σιμάκης 26(4), Παλάσκας 7(2), Χαλίλ 11, Μπίτατζης.

 

ΑΕ Κομοτηνής-Ελευθερούπολη 58-85

Δεκάλεπτα: 13-31, 32-47, 50-72, 58-85

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Αγραφιώτης Γρ.

ΑΕ Κομοτηνής (Στοάκης): Καραμανλής 1, Παπαδόπουλος 3 (1), Βακρινός 4, Μαγουλάς 18 (1), Δάτσης 5, Κάσσας, Κυφωνίδης 11 (2), Βαχαρίδης, Σπέντζος 16.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Παπαγεωργίου, Κελαϊδάκης, Στυλίδης 10 (2), Γαϊτανίδης 3 (1), Μασάδης 7, Κωνσταντάρας, Θεοδωράκος 15 (3), Απαζίδης 16 (2), Μανάκας 15, Ιωάννου, Λογοθέτης, Βοϊβατόπουλος 19.

 

Μαντουλίδης-ΑΟ Πολυγύρου 80-72

Δεκάλεπτα: 21-21, 37-40, 53-57, 80-72

Διαιτητές: Παργιανόπουλος, Τσουμαχίδης

Μαντουλίδης (Ντολόπουλος): Ρόπουτης 8 (2) Τάκης 10(1), Μπέλλος 10(1), Γκαντίδης 6, Γιαννακός 3(1), Ρεφατλάρι 9(3), Κουτουξίδης 7, Γραβάνης 4, Καλόγερος 10(2), Τσιριλάκης, Γκίζης 13(2), Νικολαΐδης.

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Χατζηκυριακίδης 2, Πιπιλιάρης 23(4), Τσιούντος 9, Μπέγας 13(2), Παυλέας 11(1), Καραγιαννάκης 4, Νικολόπουλος, Νούκαρης 2, Αποστολίδης 8, Μπάρδος.

 

Αίας Ευόσμου-Μακεδονικός 71-73

Δεκάλεπτα: 21-25, 46-49, 59-68, 71-73

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Χαρ., Λουλουδιάδης

Αίας Ευόσμου (Κόρκας, Γυμνόπουλος): Βαρδής 3(1), Δοξάκης 11(3), Μπαλτζόπουλος 13(1), Νικολούδης 16(2), Μαλολάρι, Περιστεράκης, Νησιώτης 7(1), Σίσιου, Σεκαδάκης Γ., Νέσης 21(5), Λισέλης, Σεκαδάκης Δ..

Μακεδονικός (Μύθου): Παπαγρηγορίου, Κοντσές 1, Ντσιλής 15(3), Κουτουραντζόγλου 15(1), Βούλγαρης 11(2), Μπαρζού, Χαλάτσης 12(3), Κομμάτας, Πηλακούτας 3(1), Λυχριδάς, Κασούρας 16.

 

Ορφέας Νέου Σκοπού-Αστέρας Σίνδου 51-71

Δεκάλεπτα: 9-21, 20-40, 37-56, 51-71

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

Ορφέας Νέου Σκοπού (Σίσκος): Θεοδωρόπουλος 2, Αχτσής, Γεωργόπουλος, Χατζής 27 (2), Δροσινός 5, Καντζουρίδης, Καρακάσης, Ταΐρης, Κουτσιαντζής.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ  73-70

Δεκάλεπτα: 20-18, 37-31, 55-41, 73-70

Διαιτητές: Γαζέτας, Πράττος

Απόλλων Καλαμαριάς (Γεωργιάδης, Κεσίδης): Αποστόλου 20(5), Μυθίλλου 18(3), Σταματέλος 17(4), Κουκουλίδης, Καλαμπόκης, Κιώτης, Χασιώτης, Τσουτσούκας, Ανδρεάδης, Χατζίδης 10, Στυλιανίδης 5(1).

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Παπαζούδης, Ακεψιμαϊδης 8(2), Ζιάκας 11(1), Θωμαΐδης 11, Γεωργάκης 15, Πέτροβιτς 23(4), Κουτσοκώστας, Βλαγκόγιας, Ζαμπάκης.

 

ΜΕΝΤ-Κένταυρος Καλλικράτειας 73-68

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-39, 57-53,73-68

Διαιτητές: Παζώλης, Γεωργούλης

ΜΕΝΤ (Νομικός, Δασκαλάκης): Καλπαξίδης 21, Παπαδόπουλος Π. 13, Μιχαηλίδης 14, Καρανώτας 8, Παπαδόπουλος Α. 11(1), Κάππος 2, Ακσεχέρογλου 4, Μπαγκντασαριάν, Βελέντζας.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Βλόστος): Σελεμενάκης 10(1), Θαλασσινός Α. 2, Φωτιάδης 10(2), Γκόνος 16(2), Παρασκευάς 4, Ρέμπελος 3(1), Δέτσικας 12, Δασκαλάκης 4, Ζωγράφος 7.

 

Βαθμολογία

1. Ελευθερούπολη  31

2. Μακεδονικός  30

3. ΑΟ Πολυγύρου 28

4. ΜΕΝΤ 26

5. ΓΑΣ Κομοτηνή 26

6. ΧΑΝΘ 25

7. ΠΣ Ευκαρπίας 25

8. Αίας Ευόσμου 25

9. Απόλλων Καλαμαριάς 24

10. Μαντουλίδης  22

11. Αστέρας Σίνδου  21 

12. ΑΕ Κομοτηνής  20

13. Κένταυρος Καλλικράτειας  17

14. Ορφέας Νέου Σκοπού 16

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Κένταυρος Καλλικράτειας-Απόλλων Καλαμαριάς

ΧΑΝΘ-Ορφέας Νέου Σκοπού

Αστέρας Σίνδου-Μαντουλίδης

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

Μακεδονικός-ΑΕ Κομοτηνής

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ελευθερούπολη

ΠΣ Ευκαρπίας-ΜΕΝΤ

Please follow and like us:

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *