Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (4η αγωνιστική 2017-2018)

1ος Όμιλος

Ιωνικός Νίκαιας, Δάφνη Δαφνίου και Τρίτων παρέμειναν αήττητοι μετά την 4η αγωνιστική στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής και οδηγούν την κούρσα. Σημαντικές εκτός έδρας επιτυχίες για Παγκράτι, Πρωτέα Βούλας και Πανερυθραϊκό που πανηγύρισε την πρώτη του νίκη.

Τα αποτελέσματα

Δάφνη Δαφνίου – Ιπποκράτης Κω 75-73

Τρίτωνας – ΑΕΝ Κηφισιάς 74-67

Κορωπί – Πανερυθραϊκός 85-93

ΕΦΑΟΖ – ΚΑΟ Κορίνθου 104-87

Διαγόρας Δρυοπιδέων – Πρωτέας Βούλας 71-79

Μανδραϊκός – Παγκράτι 87-91

Ηράκλειο – Πανελευσινιακός 74-65

Ιωνικός Νικαίας – Ίκαρος Νέας Σμύρνης

Τα φύλλα αγώνα:

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 75-73

Δεκάλεπτα: 16-27, 34-37, 52-55, 75-73

Διαιτητές: Κυριακόπουλος- Ρίζος

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γεωργούτσος 16, Κουφόπουλος, Διαμαντόπουλος 2, Χρυσός 2, Σοφρωνάς 2, Γκίνης 14 (2), Μιχόπουλος 9 (3), Γκιουζέλης 5, Τσιάκος 18 (1), Καπώνης 7 (1).

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 20 (1), Ονάσογλου 17 (2), Σκούφης 2, Παπαδημητρίου, Ασημακόπουλος 4, Λεκάκης 8, Χαρίσης 19, Τσακαλέρης 3.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 87-91

Δεκάλεπτα: 16-22, 33-36, 56-59, 80-80, 87-91

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Αντωνιάδης

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 11 (1), Κωτσόπουλος, Κούσουλας25 (6), Καραμπάτσος 11 (2), Γκαϊτάσοφ 9 (1), Μουστόπουλος 14, Βαφιάς, Γεωργοπαπαδάκος, Ψυλέας 17 (3).

Παγκράτι (Χούμπαυλης): Ξιούρας, Καυκής 15 (2), Γιαννίκος 20 (2), Γεωργοπαπαδάκος 20 (4), Μήτσιαλος 16, Λυτόπουλος 12 (2), Χριστόπουλος 6 (2), Μπένος 2.

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 75-64

Δεκάλεπτα : 20-16, 35-31,52-49, 75-64

Διαιτητές :  Καρακάσης-Τσακαλογιάννης

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος, Γουμενάκης, Σταμπουλής 7, Μποχωρίδης 13, Πετράκης 4, Λιανός 26, Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 13, Παπαδάκης 6, Μαρνελάκης, Λάκκας 4.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης):Αβραμίδης 14, Νικολακόπουλος 2, Κελαιδής 15, Ρόκας, Χόρτσας, Ζούμπος, Τζιάλλας 6, Στέφος 8, Δούκας. 5, Κεφάλας, Ματζιώρης 11, Ηλιάδης 3.

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 85-93

Δεκάλεπτα: 22-18, 34-38, 56-52, 67-67, 85-93

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Τσολάκος

Κορωπί (Κατσούνης) : Δενδρινος 3 ,Μπουρδάνος 20(3) , Γκοντόπουλος 9 (3) , Σερέτης 4 , Αγόρης (2) , Σιμιτζής 2 , Σπανός 5 , Μαλτέσιος 30 , Πετς , Γκίνης.

Πανερυθραϊκος (Χουχουλής) : Δέλλιος 3 , Καλλιανιώτης 13 (3) , Δερμιτζάκης 4 , Τσακίρης 4 , Σκάνδαλος 14 (1) , Γιαουρτόγλου 27 (5) , Αντωνίου 8 (2) , Μακρόπουλος 18 , Σταθόπουλος 2

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 71-79

Δεκάλεπτα: 19-15, 43-33, 62-60, 71-79

Διατητές: Καραβίτης-Πλιάκας

Διαγόρας Δρυοπιδεών (Σαμόλης) : Εμίρης 7 (1), Κουκάς 20 (3), Καράλης 3 (1), Πέττας 15 (1), Μαυροειδάκος 5, Καραστάμης 3, Λυκογιάννης 16 (1), Κατιάκος, Καραβανας 2.

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς) : Μπάλας, Αγγελόπουλος 10, Ματαλιωτάκης 6 (1), Παπάδης 3 (1), Αθηνιώτης 2, Αυγενικός 18 (4), Τοπάλης 19 (2), Βαρδαβάς 10, Γάργαλης 2, Καματερός 9 (1).

ΤΡΙΤΩΝ – ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ 74-67

Δεκάλεπτα: 13-20, 25-32, 52-49, 74-67

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Μαγγουνής

Τρίτωνας (Μιχελάκος-Ανδρεδάκης): Ευστρατίου, Κουτούλας 3, Φράγκος, Καλατζής 8 (2), Κοντίνος, Ντιμπ 14 (2), Θυμνιός 10, Καραδολάμης 22 (4), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 7 (1), Κουκουνιάς, Τασόπουλος 10.

Νέα Κηφισιά (Λιόγας-Λαδίκος): Καμαριανός 17 (1), Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφαλάς 4, Μαρίνος, Πριτσιούλης, Ντουζίδης 11 (1), Χαϊκάλης 6, Χατζηνικόλας 9 (1), Ψαρόπουλος 6 (1).

ΕΦΑΟΖ – ΚΟΡΙΝΘΟΣ 104-87

Δεκάλεπτα : 27-19, 48-40, 84-58, 104-87

Διαιτητές : Λιότσιος-Κοτσίμπος

ΕΦΑΟΖ (Ζηβας) : Παπαφλωράτος 14 (3), Εμμανουηλίδης 14 (1), Γκαβασιάδης 10, Κοψιάς 8 (2), Γρατσιάτος 12 (1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 8 (2), Καστανιώτης 11, Στάθης 2, Τσιτσιγιάννης, Υφαντής 8, Παπαρέγκας 17 (1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Πράττης, Κωσνταντίνου 2, Σακελλαράκης 6, Μακρής 7 (1), Κατσαμάκης, Κεφαλάς 25 (3), Καρούζος 8 (2), Δανιήλ 2, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 13 (3), Σκορδάς 17, Γιανναλέτσος 6.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 85-74

Δεκάλεπτα: 17-12, 44-24, 68-43, 85-74

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Καλογριάς

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Καράμπουλας 13(1), Βουγιούκας 10, Πετροδημόπουλος 5, Μπατής 5(1), Κανονίδης 17(2), Κατούφας 17(1), Βασιλόπουλος 6(1), Κοντραφούρης, Κουντουράς 6(2), Παπαδόπουλος 6(2), Λεκάκης, Παλαιοχωρίτης.

Synergy Ίκαρος Νέας Σμύρνης(Παπαδάτος Αλ.): Πασπαλάς, Μελισσουργός 2, Βελιζιώτης 9(3), Γραμματικός 23(4), Σπυρόπουλος 4, Βούζας 11(1), Λάβαρης 7(1), Δορκοφίκης 10, Μιχαλόπουλος 8, Δαρμογιάννης, Ζούκας, Ανέστης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 4 αγώνες)

1. Ιωνικός Ν. 4-0 8

2. Τρίτων 4-0 8

3. Δάφνη Δ. 4-0 8

4. Ηράκλειο 3-1 7

5. ΕΦΑΟΖ 3-1 7

6. Μανδραϊκός 2-2 6

7. Διαγόρας Δρ. 2-2 6

8. Ιπποκράτης 2-2 6

9. Πρωτέας Β. 2-2 6

10. Παγκράτι 2-2 6

11. ΚΑΟΚ 1-3 5

12. Πανελευσινιακός 1-3 5

13. ΑΕΝΚ 1-3 5

14. Πανερυθραϊκός 1-3 5

15. Ικαρος Ν.Σμ. 0-4 4

16. Κορωπί 0-4 4

 

2ος Όμιλος

Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών γνώρισαν τις ήττες από Καβάλα και Μαχητές αντίστοιχα και πλέον δεν υπάρχει κάποια αήττητη ομάδα στον 2ο Όμιλο της Β’ Εθνικής.

Τα αποτελέσματα

Καβάλα – Χαρίλαος Τρικούπης 72-70

Ασπίς Ξάνθης – Χαλκηδόνα 74-70

Αγρίνιο – Στρατώνι 64-51

Ανατόλια – Φάρσαλα 86-77

Μαχητές Δόξας Πεύκων – Ίκαροι Σερρών 78-76

Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα 63-54

Ελίμεια – Πευκοχώρι 66-73

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

Τα φύλλα αγώνα:

Ελίμεια-Ευρώπη Πευκοχωρίου 66-73

Διαιτητές: Γερακίνης – Φακίτσας

Δεκάλεπτα: 18-14,31-38, 45-59, 66-73

Ελίμεια (Καραγιαννίδης): Τσούκας 3(1), Μαλούτας 19(2), Κούβελας 3(1), Αντωνιάδης 11, Νικολάου 9, Μάλλιουρας 7, Μακρής 12(2), Τσιμίδης 2

Ευρώπη (Πλατής): Αμπατζίδης 6(2), Τσιμπής 13(1), Τζουβάρας 6, Καραμπέκης 6, Μυλωνίδης 15(1), Κιγμέτογλου 9(1), Σικαλίδης 2, Θεοδωρίδης 11, Δανάκης 5

Καβάλα-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 72-70

Διαιτητές:Τζίμα-Τζιοπάνος Ν.

Δεκάλεπτα:17-22 19-18 22-12 14-18

Καβάλα (Καραπιπερίδης) : Ερεβμπενάζιε 15(3), Μιχάλογλου 14(1), Καπινιάρης 3, Τάγαρης 5, Πλιούκας 13, Αθανασιάδης 8(1), Κουμλέλης 14, Πιεβάλιτσα, Καραθανάσης, Παππάς.

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 7, Ντόβας 11(3), Ξηρός 2, Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος 11, Περρωτής 5, Καραγκιολίδης 6, Αδαμόπουλος 4, Πολίτης 18(3).

Μαχητές/Πειραματικό-Ίκαροι Σερρών 78-76

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Παριανόπουλος

Δεκάλεπτα: 13-24, 39-41, 62-56, 78-76

Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 20(6), Δήμας 9(1), Χατζημιχαηλίδης 14(1), Κωνσταντινίδης 12, Μπάκος 6, Παπαδόπουλος 2, Βαγιάτης 5, Βελισσαρίου 10(2),

Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γριψιός 10(2), Γεωραγιάνος 2, Τράκας 6, Γκατζιάς 23(3), Φώτογλου 11, Θολιώτης 4, Κακιούζης 20.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ-Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ 64-51

Διαιτητές: Δημόπουλος – Κοτσίρης

Δεκάλεπτα: 18-15, 37-29, 49-42, 64-51.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 12(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 11(2), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Γκρέκας 4, Μήτσου 6, Σταύρου 17(3), Κασαμπαλής 6, Τάγκας.

Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Χατζούλης): Σπείρας 3(1), Μητσάκης 8(1), Σερέτης, Καραμανώλης, Δελίδης 5(1), Πονόπουλος, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης 11(1), Φλιάτης Γ. 4, Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 13.

Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ ΓΣ 86-77

Δεκάλεπτα : 20-18, 44-38, 67-61, 86-77

Διαιτητές : Παπαδόπουλος Θ.-Παπαγεριδης (Τζιοπάνος)

Σ.Α.Α.Κ. Ανατόλια (Γκαιτατζής):Πουλιανίτης, Πρωτούλης 7, Βλάχος 4, Λεμονάκης 6, Γαλανίδης 13(3), Ζαφειρούδης 6 , Συμεωνίδης , Σταματογιαννης 15, Ζώτος 6, Βεργίνης 6, Καραποστόλου 29(7).

ΦΑΡΣΑΛΑ ΓΣ (Πέρκος): Νικολόπουλος 15(2), Ντίνος 2, Σαββίδης 16(2), Χαιρετίδης, Αναγνωστόπουλος Χ. 6(2), Σιόλογκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 17(1), Λούτας, Λούπης, Μακρής 6, Τέλιος

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ- ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ 74-70

Δεκάλεπτα: 15-15, 44-34, 59-48, 74-70

Ασπίς Ξάνθης (Ιωαννίδης): Σαββίδης 6, Παπαδάκης 3, Γρούδος 1, Τσιόγκας 10(2), Κλωνάρας 10, Κουτσογιάννης 20(2), Γκέλιος 22, Απιδόπουλος, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης 2

Χαλκηδόνα (Κλαλιώτης): Πετρίδης 6(2), Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης, Παπαδόπουλος, Κουλάδης 17(3), Πεταλωτής 12(2), Σεφερίδης 1, Μάντσος 7, Μπαλτακός 8, Κοτζαγιάννης 13, Παναγιώτου

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΓΕΦΥΡΑ 63-54

Δεκάλεπτα: 19-15, 34-27, 50-42, 63-54

Ερμής Λ. (Τσούρμας): Καΐκλής, Μέλιος 4, Μήνου 10 (2), Ελευθεριάδης 9 (1), Τοπουζίδης 14 (2), Μάρουσιτς 2, Παρίτσης 1, Πηλικούδης 1, Δημητρακάς 2, Γκαμούρας 14, Αβοκάτο, Κοτσάνος 6.

Γέφυρα (Καραμουσαλίδης): Καζαμίας, Νικολαΐδης 3, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 4, Γαρέζος 6 (1), Παπαδόπουλος 10 (2), Σιώπης 13 (1), Ταουσάνης 7, Σιώμος 6, Αζίζης 3.

Η Βαθμολογία:

1. Ίκαροι Σερρών 7 (3-1)
2. Χαρίλαος Τρικούπης  7 (3-1)
6. Ερμής Λαγκαδά 7 (3-1)
7. Μαχητές Δόξας Πεύκων 7 (3-1)
4. Ασπίδα Ξάνθης 7 (3-1)
3. Χαλκηδόνα 6 (2-2)
5. Στρατώνι 6 (2-2)
8. Φάρσαλα 6 (2-2)
9. Ανατόλια 6 (2-2)
10. Καβάλα 6 (2-2)
11. Ευρώπη Πευκοχωρίου 5 (2-1)
13. Αγρίνιο 5 (1-3)
12. Τιτάνες Παλαμά 3 (0-3)
14. Γέφυρα 3 (0-3)
15. Ελίμεια 3 (0-3)

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής (5/11):

Χαρίλαος Τρικούπης-Ασπίς Ξάνθης

ΓΑΣ Χαλκηδόνας-Αγρίνιο

Στρατώνι-Ανατόλια

Φάρσαλα-Μαχητές Δόξας Πεύκων

Ίκαροι Σερρών-Ερμής Λαγκαδά

Γέφυρα-Ελίμεια

Ευρώπη Πευκοχωρίου-Τιτάνες Παλαμά

Ρεπό: Καβάλα

 

Πηγή: ΕΟΚ

Please follow and like us:

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *