Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

Betarades

1ος όμιλος

Η πρώτη ήττα του Ιωνικού Νίκαιας ήταν το γεγονός της 12ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, με το Ηράκλειο να επιβεβαιώνει τη δύναμη της έδρας του και να φτάνει στο πολύ σημαντικό αποτέλεσμα.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

ΚΑΟΚορίνθου – Ιπποκράτης 78-86

Πρωτέας Β. – ΑΕΝΚηφισιάς 67-55

Πανερυθραϊκός – Πανελευσινιακός 67-62

Παγκράτι – Ικαρος Ν.Σμ. 70-73

Ηράκλειο – Ιωνικός Ν. 94-83

Νικηφ. Μάνδρας – Δάφνη Δ. 94-81

ΕΦΑΟΖ – Τρίτων 65-67

Διαγόρας Δρ. – Κορωπί 76-69

 

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 78-86

Τα δεκάλεπτα: 15-24, 40-42, 58-64, 78-86

Διαιτητές: Τσαχάκης- Ορφανός Ι.

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πράττης, Κατσαμάκης 5, Σακελλαράκης 9, Καρούζος 9(2), Δανιήλ, Αντωνόπουλος 6, Σκορδάς 12, Γιανναλέτσος 29(1), Κεφαλάς 4, Μακρής 4.

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 16, Ονάσογλου 14(2), Τρύπας 2, Σκούφης 6, Ασημακόπουλος 26(2), Λεκάκης 3, Χαρίσης 15(1), Τσακαλέρης 4, Καταβαίνης

 

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΚΟΡΩΠΙ 76-69

Διαιτητές: Καραβίτης-Παπαφωτίου

Δεκάλεπτα: 26-14, 49-38, 64-50, 76-69

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Κουκάς 10 (3), Λυκογιάννης 6, Καραλής 6 (2), Κωνσταντώνης 2, Πέττρας 29 (4 , Μαυροειδάκος, Καρασταμάτης, Παπαδολιάς 8, Κατιάκος 13, Καραβανάς 2

Κορωπί (Ρουμελιώτης): Δενδρινός 7 (1), Γκοντόπουλος 8 (2), Σερέτης 9, Αγόρης 7 (1), Σιμιτζής 7 (1), Σπανός 13 (1), Μαλτέσιος 10, Γκίνης, Πετς 8

 

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΑΕΝΚ 67-55

Διαιτητές: Μαράμης, Πολυχρόνης

Δεκάλεπτα: 25-17, 38-34, 57-43, 67-55

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 1, Βαρδαβάς 6, Τοπάλης 24(5), Αυγενικός 9(1), Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 17, Μόρφης 5(1), Λάτσης, Μπάλας, Ματσάγγος, Παπάδης, Καματερός.

ΑΕΝΚ (Λιόγας): Μοσχοβίτης 17(1), Ψαρόπουλος 17(2), Καμαριανός 9, Χαϊκάλης 6(2), Χατζηνικόλας 6, Κεφαλάς, Πριτσιούλης, Μανούσος, Ντουζίδης, Κωνσταντακόπουλος, Λαέτρας, Πρέκας

 

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 94-83

Διαιτητές: Νάστου-Ντάνος

Δεκάλεπτα: 24-26, 53-46, 71-57, 94-83

Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος-Καλυβιανάκης, Γουμενάκης, Σταμπουλής 7, Μποχωρίδης 23 (5), Σταμίρης, Πετράκης 13 (3), Λιανός 12 (1), Πρωτογεράκης, Καλατζής, Χάλαρης 26, Παπαδάκης, Λάκκας 13.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ., Κουντουράς 7, Καράμπουλας 24 (3), Βουγιούκας, Πετροδημόπουλος 6, Βασιλόπουλος Φ. 21 (5), Κανονίδης 11, Κατούφας 11, Παπαδόπουλος 3 (1).

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 67-62

Δεκάλεπτα: 24-18, 42-30, 56-34, 67-62

Διαιτητές: Καλογερόπουλος, Κονταράτος

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 12 (1), Στεργίου, Καλλιανιώτης 5 (1), Δερμιτζάκης 6, Τσακίρης 13 (1), Σκάνδαλος 4, Γιαουρτόγλου 19 (2), Λέπουρης, Αντωνίου 1, Μακρόπουλος 3, Σταθόπουλος 4, Καλούδας.

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης) : Αβραμίδης 7, Νικολακόπουλος 5 (1), Κελαϊδής 13 (1), Ζούμπος 6 (1), Τζιάλλας 9, Στέφος 4, Δούκας 5, Ματζιώρης 9, Ηλιάδης 4.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 70-73

Δεκάλεπτα: 16-17, 35-39, 51-58, 70-73

Διαιτητές: Μπούκας-Αναστασίου

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Καυκής 10 (1), Γιαννίκος 12 (1), Γεωργοπαπαδάκος 13 (1), Λυτόπουλος 6, Τζατζάς, Χριστόπουλος 5 (1), Γερονίκος 6 (1), Ξιούρας 4 (1), Μπένος 14, Φάσουρας.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μάνος) : Μελισσουργός 3, Βελιζιώτης 7 (1), Γραμματικός 22 (3), Σπυρόπουλος 14 (2), Βούζας 6, Λάβαρης 6 (2), Μιχαλόπουλος 2, Δαρμογιάννης, Ζούκας 11 (1), Ανέστης 2.

ΕΦΑΟΖ – ΤΡΙΤΩΝ 65-67

Δεκάλεπτα: 9-18, 25-32, 49-50, 65-67

Διαιτητές : Μηλαπίδης-Φασόλης

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαφλωράτος 3, Εμμανουηλίδης 6(1), Γκαβασιάδης 11, Κοψιάς 3(1), Γκόντγουϊν, Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 15, Ξυδής, Σαρλής 4, Τσιτσιγιάννης, Υφαντής 7, Παπαρέγκας 16(1).

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 8(2), Κουτούλας 8(1), Φράγκος, Καλλαντζής 4, Δαμιανάκος, Ντιμπ 11, Θύμνιος 2, Καραδολάμης 11(3), Ντορμπάρης, Γκαβανόπουλος 10(2), Κουκούνας 7, Τασόπουλος 6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(Σε 12 αγώνες)

1.Ιωνικός Ν. 11-1 23

2. Πανερυθραϊκός 8-4 20

—————————————–

3.Τρίτων 7-5 19

4.Ηράκλειο 7-5 19

5.Ιπποκράτης 7-5 19

6.Διαγόρας Δρ. 7-5 19

7.ΕΦΑΟΖ 6-6 18

8.Πρωτέας Β. 6-6 18

9.Νικηφ. Μάνδρας 6-6 18

10.ΚΑΟΚορίνθου 5-7 17

11.Παγκράτι 5-7 17

12.Δάφνη Δ. 5-7 17

————————————–

13.ΑΕΝΚηφισιάς\12\5-7\17

14Πανελευσινιακός\12\5-7\17

15.Κορωπί 3-9 15

16.Ικαρος Ν.Σμ. 3-9 15

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13η – 14/01/18)

 

Ιπποκράτης – Πρωτέας Β.

ΑΕΝΚηφισιάς – Πανερυθραϊκός

Πανελευσινιακός – Διαγόρας Δρ.

Ικαρος Ν.Σμ. – ΚΑΟΚορίνθου

Ιωνικός Ν. – Παγκράτι

Δάφνη Δ. – Ηράκλειο

Τρίτωνας – Νικηφ. Μάνδρας

Κορωπί – ΕΦΑΟΖ

2ος Όμιλος

Σάββατο 6 Ιανουαρίου

Στρατώνι-Χαρίλαος Τρικούπης 67-79

Κυριακή 7 Ιανουαρίου

Χαλκηδόνα-Γέφυρα 59-64
Ίκαροι Σ.-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 66-51
Ερμής Λαγκαδά-Ελίμεια 78-54
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Τιτάνες Παλαμά 73-62
Ανατόλια-Καβάλα 85-83
Αγρίνιο-Ασπίς Ξάνθης 76-61

Τα φύλλα αγώνα:

Σ.Α.Στρατώνι-Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου 67-79
Δεκάλεπτα: 13-19, 34-42, 49-59, 67-79
Διαιτητές:Σιμητόπουλος-Κοιμτζόγλου
Σ.Α.Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 4, Καραμανώλης 3, Δελίδης 4(1), Σαμαράς 8(2), Φλιάτης Ι. 5(1), Λευκαδίτης 7(1), Φλιάτης Γ. 10(2), Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 24(1).
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) :Γυφτάκης 2, Βουρνάς 15(1), Λειβαδάς, Ντόβας 3(1), Ξηρός 6(2), Μουράτογλου 15(2), Σταυρόπουλος, Περρωτής 4, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 7(1), Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 18(2).

ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΚΑΒΑΛΑ 85-83
Διαιτητές: Ζαχαρής, Ξέρας
Δεκάλεπτα: 25-24, 56-37, 66-60, 85-83
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 13(1), Βλάχος 14(1), Ψυχίδης, Γαλανίδης 18(3), Ζαφειρούδης, Συμεωνίδης 8, Ξενιτιδης 3(1), Σταματογιάννης 2, Ζώτος 4, Βεργίνης, Καραποστόλου 23(3)
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεβμπενάγκιε 19(1), Παντόπουλος, Μιχάλογλου 22(4), Καπινιάρης, Τάγαρης 2, Αθανασιάδης 2, Κουμλέλης 9(1), Πιεβάβλιτσα, Καραθανάσης 5(1), Παπάς 10, Χονδρόπουλος 14(4).

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 73-62
Διαιτητές: Ντούρας-Μπακάλης
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 3 (1), Αρνίδης 5 (1), Δήμας 14 (2), Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Στόλης 15, Κωνσταντινίδης 4, Μπάκος 9 (1), Βαγιάτης, Βαϊντερλής, Βελισσαρίου 18 (4).
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας 2, Γεωργαντζάς 9 (1), Μηλιώνης 15 (4), Μακρής 2, Μούμογλου 7 (1), Μανδαλάκης 20 (1), Αποστολάκης 5.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΓΕΦΥΡΑ 59-64
Δεκάλεπτα: 18-15, 31-30, 44-40, 59-64
Διαιτητές :Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.
Χαλκηδόνα (Οκλαλιώτης): Πετρίδης, Μαρκίδης 8 (1), Κουλαξής, Μαραπίδης 19 (3), Πεταλωτής 14 (1), Σεφερίδης, Μπατάκος 2, Κοτζαγιάννης 10, Παναγιώτου 6 (1)
Γέφυρα (Ροδάς): Καζαμίας, Νικολαΐδης 2, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης 10, Γαρέζος 12 (1), Παπαδόπουλος, Σιώπης 13 (1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 5, Σιώμος 10, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 12 (1)

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΕΥΡΩΠΗ 87  ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 66-51
Δεκάλεπτα: 18-18, 34-27, 50-38, 66-51
Διαιτητές: Τζιοπάνος Ν. -Παπαγερίδης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 9 (1), Σιδερίδης 6 (2), Γεωργιανός 10 (1), Γκάτζιας 7 (1), Φώτογλου 10 (1), Γκουτζιας, Θολιώτης 4, Κακιούζης 21
Πευκοχώρι ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης, Tσιμπής 9 (1), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 9 (1), Mαυρίδης 4 (1), Kαραμπέκης 11, Mυλωνίδης 2, Kιγμέτογλου 1, Σικαλίδης 4, Θεοδωρίδης, Δανάκης 9.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 78-54
Δεκάλεπτα: 16-14, 35-27, 57-44, 78-54
Διαιτητές : Ταρενίδης Κ.-Σαρακενίδης
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, ΑΜπατζάς 21 (2), Μήνου 8 (2), Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 10 (2), Μάρουσιτς 11 (3), Παρίτσης 3 (1), Πιλκούδης 4, Δημητρακάς 2, Γκαμούρας 6, Αβοκάτος, Κοτσάνος 11
Ελίμεια (Μακρής): Σούπουρος 3 (1), Τσιάμης 1, Πεχλιβανίδης, Κούβελας 2, Τσούκας 11, Νικολάου 17 (1), Μαλλιούρας 2, Μακρής 16 (3), Τσιμίδης 2.

ΑΓΡΙΝΙΟ- ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 76-61
Δεκάλεπτα: 23 -10,  36-19, 57-41, 76-61
Διαιτητές: Καρακάσης – Καρπάνος.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 11, Μπερερής 7, Κυριλής Θ. 2, Μουρατίδης 23(2), Γκρέκας 4, Κυριλής Δ., Τάσσος 5, Κασαμπαλής 14, Μήτσου 10(2), Σταύρου, Τάγκας.
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης): Αμούτζιας 8(2), Παπαδάκης 8(1), Γρούδος 9, Τσιώγκας 5, Κλωνάρας, Κουτσογιάννης 5(1), Γκέλιος 15(3), Απιδόπουλος 3(1), Θεοδωρίδης 3, Μασμανίδης 2, Σαββίδης 3(1).

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες):

1.Χαρίλαος Τρικούπης 22 (10-2)
2.Ίκαροι Σερρών* 20 (9-2)
3.Καβάλα* 19 (8-3)
4.Ερμής Λαγκαδά 19* (8-3)
5.Στρατώνι 18 (6-6)
6.Μαχητές/Πειραματικό* 18 (7-4)
7.Φάρσαλα* 17 (6-5)
8.Ευρώπη Πευκοχωρίου* 17 (6-5)
9.Ανατόλια* 17 (6-5)
10.Αγρίνιο* 16 (5-6)
11.Ασπίδα Ξάνθης* 15 (4-7)
12.Γέφυρα* 15 (4-7)
13.ΓΑΣ Χαλκηδόνας 15 (3-9)
14.Ελίμεια* 12 (1-10)
15 Τιτάνες Παλαμά* 11 (1-9)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

Η επόμενη αγωνιστική (13η, 14/1)
Χαρίλαος Τρικούπης – Χαλκηδόνα
Γέφυρα – Αγρίνιο
Πευκοχώρι – Φάρσαλα
Ελίμεια – Ικαροι Σερρών
Τιτάνες Παλαμά – Ερμής Λαγκαδά
Καβάλα – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ασπίδα Ξάνθης – Ανατόλια

Kyani Akti

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *