Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (3η αγωνιστική)

Ο Ιωνικός Νίκαιας πέρασε από την Κω με νίκη επί του Ιπποκράτη στο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β’ Εθνικής, στην οποία γνώρισε και την πρώτη του ήττα ο Μανδραϊκός κι έτσι στην κορυφή αήττητοι παρέμενοι Ιωνικό, Δάφνη Δαφνίου και Τρίτωνας ο οποίος νίκησε εκτός έδρας τον Πανερυθραϊκό.

Αποτελέσματα

Ιπποκράτης Κω-Ιωνικός Ν. 61-70

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δάφνη Δ. 72-77

Πανερυθραϊκός-Τρίτων 72-80

Πρωτέας Β.-Κορωπί 75-66

ΚΑΟ Κορίνθου-Διαγόρας Δρ.71-78

Παγκράτι-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 67-99

Ηράκλειο-Μανδραϊκός 77-76

Πανελευσινιακός-Ίκαρος Ν. Σμ.68-60

Φύλλα αγώνα

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 61-70

Δεκάλεπτα: 10-22, 24-38, 46-52, 61-70

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Καρπάνος

Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Τρύπας 3(1), Ονάσογλου 19(4) , Σκούφης 8(1) , Κουμπούρας 10, Παπαδημητρίου 6(2), Λεκάκης, Χαρίσης 11 , Ασημακόπουλος 3 , Τσακαλέρης 2, Γερογιάννης, Καταβαίνης.

Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος Θ.,Καράμπουλας 24(2) , Βουγιούκας, Κατράνης, Πετροδημόπουλος 4 , Μπατής 5(1) , Κανονίδης 22(5) , Κατούφας 4 , Βασιλόπουλος 11(2), Κοντραφούρης, Κουντουράς, Παπαδόπουλος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 72-80

Δεκάλεπτα: 24-20, 31-44, 63-68, 72-80

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Γιακείμη

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 3, Στεργίου, Καλλιανιώτης 20 (5), Δερμιτζάκης 4, Τσακίρης, Σκάνδαλος 9 (2), Γιαουρτόγλου 20 (3), Λέπουρης 2, Τσικόπουλος, Αντωνίου 3 (1), Μακρόπουλος 7 (10 ριμπ.), Σταθόπουλος 4.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου, Κούτουλας 12 (2), Φράγκος, Καλαντζής 2, Ντιμπ 15 (3), Θυμνιός 4, Καραδολάμης 20 (2), Γκαβανόπουλος 19 (2), Κουκουνιάς 5, Τασόπουλος 3.

ΝΕΑ ΚΗΦΗΣΙΑ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 72-77

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-42, 51-60, 72-77

Διατητές: Θεοδωρόπουλος-Μηλαπίδης

Νέα Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 10, Μοσχοβίτης 14 (2), Κεφαλάς 13 (1), Χατζηνικόλας 14 (1), Πρέκας 2, Χαϊκάλης, Ντουζίδης, Ψαρόπουλος 19 (2).

Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας): Γκίνης 15 (2), Μιχόπουλος 13 (3), Τσιάκος 10, Γεωργούτσος 12, Διαμαντόπουλος 4, Καπώνης 15 (3), Σοφρωνάς 6, Γκιουζέλης 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ 75-66

Δεκάλεπτα: 17-18, 38-36, 54-53 , 75-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Φασόλης

Πρωτέας Βούλας (Ποδαράς, Τερζής): Μπάλας 5 , Αγγελόπουλος 24 (5) , Αθηνιώτης 4 , Ματαλιωτάκης 11, Βαρδάβας 2, Κρανιάς, Αυγενικός 13(1), Τοπάλης 9 (1) , Καματερός ,Γάργαλης 2 ,Τσακναρίδης, Παπαδής 5 (1) .

Κορωπί (Κατσούνης, Κουκουζέλης): Δενδρινός 12 (2), Μπόγδανος 5, Γκοντόπουλος 4 (1), Σερέτης 3, Αγόρης 9 (2), Σιμιτζής, Σπανός 12 (1), Θεοδωράκος, Μαλτέσιος 19, Παπαθεοδώρου, Γκίνης 2, Πετς.

ΚΑΟΚ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 71-78

Δεκάλεπτα: 24-21, 38-37, 56-53, 71-78

Διαιτητές: Μαντήλας, Σταθόπουλος

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Πράτης, Κωνσταντίνου 7(1), Σακελλάρακης 2, Μακρής 21(3), Κατσαμάκης 5(1), Κεφαλάς 6(1), Καρούζος 13(3), Δανηίλ 4, Αντωνόπουλος 2, Σκορδάς 3, Γιανναλέτσος 8.

Διαγόρας Δρυοπιδεών (Σαμόλης) : Καράμπαμπας, Κουκάς 15(1), Καραλής 6(2), Κωνσταντώνης 4(1), Πέττας 23(2), Μαυροειδάκος 10, Καρασταμάτης 4, Εμίρης 5(1), Λυκογιάννης 3, Κατιάκος 8.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΕΦΑΟΖ 67-99

Δεκάλεπτα: 17-19, 37-46, 51-76, 67-99

Διαιτητές: Διμπινούδης-Χρηστίδης Ηλ.

Παγκράτι (Χούμπαυλης) : Ξιούρας 7 (1), Καυκής 3, Γιαννίκος 10 (2), Γεωργοπαπαδάκος 12 (2), Κούτρας 1, Μήτσιαλος 8, Τζάτζας 2, Λυτόπουλος 6, Φάσουρας, Χριστόπουλος 8 (1), Μπένος 10, Σφακάκης.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 2, Εμμανουηλίδης 15 (2), Γκαβασιάδης 20, Κοψιάς 8, Γρατσιάτος 12 (1), Αλεξανδρόπουλος 5 (1), Σαμοθράκης 10, Καστανιώτης, Στάθης 2, Τσιτσιγιάννης 3, Υφαντής 3, Παπαρέγκας 19 (4).

ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 77-76

Δεκάλεπτα: 21-19, 38-33, 58-49, 77-76

Διαιτητές: Ρίζος-Νάστος

Ηράκλειο (Μακράκης): Σταμπουλής 4, Μποχωρίδης 21 (2), Λάκκας 12, Πετράκης 2, Λιανός 22 (3), Πρωτογεράκης 2, Καλατζής, Χάλαρης 11, Παπαδάκης 3, Μαραγκουδάκης.

Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 11, Κούσουλας 5 (1), Καραμπάτσος 10 (2), Γκαϊντάσοβ 9, Ντότσι, Γεωργοπαπαδάκος 15 (4), Μουστόπουλος 5, Βαφίας 6, Παπαπέτρος, Ψυλέας 15.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 68-60

Δεκάλεπτα: 28-13, 43-33. 57-44, 68-60

Διαιτητές: Στρέμπας-Αναστασίου

Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 5 Νικολακόπουλος 25 (5), Κελαϊδής 2, Ηλιάδης 6 (2), Ρόκας, Κεφάλας, Ζούμπος , Τζιάλλας 8, Στέφος 8, Δούκας 3, Ματζιώρης 11 (2), Χόρτσας.

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Παπαδάτος): Πασπαλάς 2, Μελισσούργος 1, Βελιζιώτης 12 (1), Γραμματικός 14, Σπυρόπουλος 3 Ανέστης , Βούζας 9 (1), Λάβαρης , Δορκοφίκης 5, Μιχαλόπουλος 4, Ζούκας.

Βαθμολογία

1. Ιωνικός Ν. 3-0 6

2. Τρίτων 3-0 6

3. Δάφνη Δ. 3-0 6

4. Μανδραϊκός 2-1 5

5. Ιπποκράτης 2-1 5

6. Ηράκλειο 2-1 5

7. Διαγόρας Δρ. 2-1 5

8. ΕΦΑΟΖ 2-1 5

9. Παγκράτι 1-2 4

10. ΚΑΟΚ 1-2 4

11. ΑΕΝΚ 1-2 4

12. Πανελευσινιακός 1-2 4

13. Πρωτέας Β. 1-2 4

14. Πανερυθραϊκός 0-3 3

15. Ικαρος Ν.Σμ. 0-3 3

16. Κορωπί 0-3 3

Επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10)

Δάφνη Δαφνίου-Ιπποκράτης Κω

Τρίτων-ΑΕΝΚ

Κορωπί-Πανερυθραϊκό

Διαγόρας Δρυοπιδέων-Πρωτέας Βούλας

ΕΦΑΟΖ-ΚΑΟ Κορίνθου

Μανδραϊκό-Παγκράτι

Ηράκλειο-Πανελευσινιακός

Ιωνικός Νικαίας-Ίκαρος Νέας Σμύρνης

2ος Όμιλος

Οι Ίκαροι Σερρών πήραν τη νίκη με 71-70 από το Ανατόλια, ενώ η Ασπίξα Ξάνθης πήρε το εκτός έδρας αποτέλεσμα από Στρατώνι.

Αποτελέσματα

Χαρίλαος Τρικούπης-Τιτάνες Παλαμά 72-64

Χαλκηδόνα-Καβάλα 66-77

Στρατώνι-Ασπίδα Ξάνθης 70-74

Φάρσαλα-Αγρίνιο 70-64

Ίκαροι Σερρών-Ανατόλια 71-70

Ερμής Λαγκαδά-Μαχητές Δόξας Πεύκων 57-51

Γέφυρα-Πευκοχώρι 55-65

Φύλλα αγώνα

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 70-74

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-22, 27-34, 49-46, 60-60 (κ.δ.) 70-74
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 1, Καραμανώλης, Δελλίδης 19 (4), Σαμαράς 4, Φλιάτης Ι. 10 (1), Λευκαδίτης 17 (2), Φλιάτης Γ. 3, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 16 (2).
ΑΣΠΙΔΑ Ξ. (Ιωαννίδης): Αμούντζιας 4 (1), Παπαδάκης 5, Γρούδος 7 (1), Τσιόγκας 8 (2), Κλωνάρας 2, Σαββίδης, Κουτσογιάννης 18 (1), Γκέλιος 25 (3), Απιδόπουλος 5, Θεοδωρίδης, Μασμανίδης.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 71-70
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-18, 42-38, 59-52, 71-70
ΙΚΑΡΟΙ (Ποργιόπουλος): Γρίψιος 19(5), Γεωργιανός 13, Τράκας 5, Γκάτζιας 15, Φώτογλου 2, Κακιούζης 17, Δαλαγκόζης, Γκούτζιας, Θολιώτης, Στρατής, Κεμανετζής.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 4, Βλάχος 5(1), Λεμονάτης, Γαλανίδης 12(4), Ζαφειρούδης 2, Συμεωνίδης 2, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 7, Ζώτος 20, Βεργίνης 3, Καραποστόλου 15

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ 57-51
Δεκάλεπτα: 16-20, 25-30, 39-37, 57-51

ΕΡΜΗΣ (Τσούρμας): Καϊκλής 2, Αμπατζάς 14 (1), Μήνου 2, Ελευθεριάδης 3 (1), Τοπουζίδης 11 (3), Μάρουσιτς 2, Παρίτσης 9, Πιλκούδης 5, Γκαμούρας 8, Κοτσιάνος 1.
ΜΑΧΗΤΕΣ (Γεροφώτης): Βογιατζής 11 (3), Αρνίδης, Δήμας 13 (3), Χατζημιχαηλίδης, Κωνσταντινίδης 2, Μπάκος 7 (2), Παπαδόπουλος 10, Βαγιάτης, Βαϊντέρλης, Βελισσαρίου 6 (2).

ΦΑΡΣΑΛΑ-ΑΓΡΙΝΙΟ 70-64
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19 – 15, 38 – 34, 52 – 53, 70 – 64

Γ.Σ. ΦΑΡΣΑΛΩΝ (Πέρκος): Αναγνωστόπουλος Γ. 22(5), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Σιόλογκας 11, Νικολόπουλος 17(3), Μακρής 3, Σαββίδης 11(1), Χαιρετίδης 2, Συνετός 2, Ντίνος, Λιούπης, Λιούτας, Καραδήμας.
Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Μυριούνης): Τασόπουλος 3(1), Μπερερής 7(1), Κυριλής Θ., Μουρατίδης 6, Γκρέκας 8, Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 3, Σταύρου 27(4), Τάγκας.

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ – ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 72 – 64

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 13-16 , 37-30, 55-45 , 72-64

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 2, Βουρνάς 5, Ντόβας, Ξηρός, Μουράτογλου 2, Σταυρόπουλος 16 (1), Περρωτής 11, Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος 5, Πολίτης 23 (5).
Γ. Σ. ΤΙΤΑΝΕΣ (Φόρος): Κουσιάντζας 2, Μπιζιώτης, Τσούμας, Γεωργαντζάς 12 (1), Κατσαδούρος, Μηλιώνης 15 (3), Τζιμούρτος, Αντωνίου, Μακρής 3 (1), Μούμογλου 6, Μανδαλάκης 20 (2), Αποστολάκης 6.

 

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ – ΚΑΒΑΛΑ 66-77
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-21, 32-41, 50-58, 66-77
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Κλαλιώτης): Πετρίδης 10, Μακρίδης 9, Σιδηρόπουλος, Μαραπίδης 6 (2), Πεταλωτής 13 (1), Σεφερίδης, Μάντσος 14 (2), Μπαλτακός 5, Κοτζαγιάννης 2, Παναγιώτου 7 (1).
ΚΑΒΑΛΑ (Καραπιπερίδης): Ερεβμπεναζιέ 15 (4), Μιχάλογου 10, Καπινιάρης, Τάγαρης 2, Πλιούκας 11 (3), Αθανασιάδης 9 (2), Κουμλελής 13, Παππάς 17 (5).

ΓΕΦΥΡΑ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 55-65

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-20, 29-31, 38-52, 55-65

ΓΕΦΥΡΑ (Δαμαλής): Καζαμίας, Νικολαϊδης 4, Γιαμούκης, Κολοκοτρώνης, Γαρέζος 5 (1), Παπαδόπουλος 7 (1), Σιώπης 14 (2), Σαραντίδης Γ., Ταουσάνης 2, Σιώμος 9, Αζίδης 2, Μπίσκα 12 (2).

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Πλατής ) : Αμπατζίδης 11 (3), Τσιμπής 3, Τζουβάρας 13, Μαυρίδης 4, Καραμπέκης 11, Μυλωνίδης 6 (2), Κιγμετογλου 3, Σικαλίδης , Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 4.

Βαθμολογία

1. Ίκαροι Σερρών 3-0 6

2. Χαρίλαος Τρικούπης 3-0 6

3. Στρατώνι 2-1 5

4. Χαλκηδόνα 2-1 5

5. Μαχητές Δόξας Πεύκων 2-1 5

6. Φάρσαλα 2-1 5

7. Ερμής Λαγκαδά 1-2 4

8. Καβάλα 1-2 4

9. Ανατόλια 1-2 4

10. Ευρώπη Πευκοχωρίου 1-1 3

11. Ασπίδα Ξάνθης 1-1 3

12. Τιτάνες Παλαμά 0-3 3

13. Ελίμεια 0-2 2

14. Αγρίνιο 0-2 2

15. Γέφυρα 0-2 2

* Ευρώπη Πευκοχωρίου, Ελίμεια και Γέφυρα έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (4η, 29/10)

Καβάλα – Χαρίλαος Τρικούπης

Ασπίδα Ξάνθης – Χαλκηδόνα

Αγρίνιο – Στρατώνι

Ανατόλια – Φάρσαλα

Μαχητές Πειραματικού

Πεύκων – Ικαροι Σερρών

Ερμής Λαγκαδά – Γέφυρα

Ελίμεια -Πευκοχώρι

Ρεπό: Τιτάνες Παλαμά

 

Πηγή: ΕΟΚ

Please follow and like us:

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *