Βροχή τα γκολ στο Α.Ο Πλαγιάς- Θρίαμβος Λούρου

Βροχή τα γκολ  στο παιχνίδι της 12ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας, που πραγματοποιήθηκε σήμερα Σάββατο 2/12 και ώρα 15:00 στο γήπεδο Πλαγιάς, ανάμεσα στον Α.Ο Πλαγιάς και τον Θρίαμβο Λούρου.

Ένα παιχνίδι με έξι γκολ, ανατροπή και πολλές διακυμάνσεις στο σκορ που τελικά έληξε ισόπαλο με σκορ 3-3. Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 2-0 με γκολ του Μωραίτη Γ. και Καταγή Λάμπρου, δε μπόρεσαν να κρατήσουν το επί μέρους τους σκορ.

Οι παίχτες του Μπαλάφα μείωσαν σε 2-1 με εύστοχο πέναλτι του Γεωργίου, ενώ ο Χαλάστρας ισοφάρισε το ματς σε 2-2. Οι φιλοξενούμενοι με ανατροπή πήραν και το προβάδισμα με δεύτερο γκολ του Γεωργίου στο παιχνίδι που διαμόρφωσε το 2-3, ενώ το τελικό 3-3 έκανε ο Σταμουλάκης Σπύρος στις καθυστερήσεις. Στο 90’ ο διαιτητής κ. Ζιώγας απέβαλλε τον Καταγή Β. με κόκκινη(δεύτερη κίτρινη).

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ Α.

Βοηθοί: ΤΣΟΓΚΑΣ Α- ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ Θ.

Α.Ο ΠΛΑΓΙΑΣ(Βασιλειάδης): ΚΑΤΑΓΗΣ Γ., ΚΑΠΟΤΗΣ Ζ.(39΄ ΚΑΤΑΓΗΣ Β’), ΒΕΡΥΚΙΟΣ, ΜΑΧΑΛΙΩΤΗΣ, ΚΑΤΑΓΗΣ Λ., ΤΡΙΑΝΤΑΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ, ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ, ΜΩΡΑΙΤΗΣ Ι., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Σ., ΜΩΡΑΙΤΗΣ Β., ΣΤΑΜΟΥΛΑΚΗΣ Γ.

ΘΡΙΑΜΒΟΣ ΛΟΥΡΟΥ(Μπαλάφας): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΔΗΜΑΣ Χ., ΤΖΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΚΟΛΙΟΣ Π., ΜΠΡΟΥΒΑΣ, ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΓΕΩΡΓΙΟΥ, ΚΟΛΙΟΣ Γ.