Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Με το απόλυτο συνεχίζει τις υποχρεώσεις της στην Α2 Γυναικών (1ος Όμιλος) η Ελευθερία Μοσχάτου η οποία επιβλήθηκε με 66-59 του ΓΑΣ Καλυβίων.

Στον 2ο Όμιλο ο Αρης πέρασε από την έδρα της Ολύμπια Λάρισας με 58-55.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Αρης Πετρούπολης-Ανταγόρας Κω 83-44
ΓΣ Ηλιούπολης-Προφήτης Ηλίας  89-61
Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΑΣ Καλυβίων  66-59
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 55-46
Αγία Παρασκευή-Σπόρτιγκ (19.30)

Σάββατο 2/12
ΟΑ Χανίων-Μελίσσια  44-58

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Ηλιούπολη – Προφήτης Ηλίας 89-61

Διαιτητές: Σκουλαρίκης, Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 22-5, 43-20, 63-43, 89-61
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Ευαγγελάτου Α., Κουταλιανού 4, Μηνά, Θεοδωρου 26(1), Πράπα 8, Πετράκη 4, Στεφάνου 15, Βιντζηλαίου 7, Οικονομίδου 6, Φρίμα 2, Ντάνου17(3), Καλοπίτα.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ  (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 8, Δροσοτάκη 13(3), Σπύρη,  Τζάρου, Νεαρχάκου 17(4), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 9, Οικονομάκη Ζ. 6, Νεστορίδη, Τσελεπίδου, Πούλη 3, Γιαννοπούλου 5.

Αρης Πετρούπολης – Ανταγόρας Κω 83-44
Διαιτητές: Ντάνος-Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 22-3, 35-17, 65-26, 83-44
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλακης – Τσουμάνη): Γούλα Φ., Ναυροζίδου 27(5), Γούκα Π., Μαρίνη13(1), Βιντσιλαίου 15, Καββαδία, Πλούμπη 8, Αρβανίτη 2, Ανωγειανάκη 8, Λίγκρη 2, Φάσουρα 8, Κομματά.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ (Καπλανίδης – Τάγκαλος): Κουζούκα,  Γαλαχουσίδη, Κασάπογλου 22(2), Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 13(1), Τόσκα 5, Σβήνου 2, Στάκου, Δρεττάκη 2, Φρατζή , Χατζηνικολάου.

Ελευθερία Μοσχ. –  ΓΑΣ Καλυβίων 66-59
Διαιτητές: Μελισσάρης Αγγελής
Δεκάλεπτα: 15-16, 31-26, 43-35, 66-59
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Κακλέα 1, Τζουγκράκη 10, Χελιώτη 9, Μίχου 13, Ζαχαράκη, Σπαθάρη 16 (4), Ξεπαπαδέα  12, Καρανάσιου 3 (1), Κρίτσαλου 2.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου, Κωτσάκη ): Παζαρίδη 9 (1), Σταμάτη , Καμμένου 9 (1), Ρεντζεπέρη  6, Αξιοπούλου 3, Πολίτη 1, Μαστρογιαννίδου 4, Αυτζή 13 (3), Καλημέρη 5, Τσουκαλά 9 .

ΕΦΑO Ζωγράφου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 55-46
Διαιτητές: Τζίμης-Τούσης
Δεκάλεπτα: 14-8, 27-27, 37-34, 55-46
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βεροιόπουλος): Γραμματικού, Βυζεντίνη 2, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 7, Ζουρνή 16, Πατέρα 12, Κελλάρη 18(4).
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά, Νικολαϊδου ): Δασκαλοπούλου 6(2), Κυριακοπούλου 9(1), Χόντο, Κωνσταντίνου, Σιγάλα 2, Πανταζή 14, Γκέργκι, Ξάνθου 6, Γασπαράτου 2, Ζουρτσάνου 2, Μήτση 5.

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 8ης Αγωνιστικής

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 67-70
Τιτάνες Δράμας-Πιερικός Αρχέλαος  61-29
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 53-52
Ολύμπια Λάρισας-Αρης 55-58
Ασπίδα Ξάνθης-Ναύαρχος Βότσης  43-49
Ηρακλής-ΕΟ Σταυρούπολης 66-34
Αναλυτικά τα παιχνίδια

Τιτάνες Δράμας – Πιερικός Αρχέλαος 61-29
Διαιτητές: Τσαρδούλιας – Παπαδοπούλου Κ.
Δεκάλεπτα: 19-6, 25-15, 46-21, 61-29
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου, Μαραγκού, Τερλίδου 2, Σαμουλαδά 24 (5), Γαϊτάνη 12, Τζιαμπάζη 15 (5), Γιαντσιώρη 8, Βαρσάμη, Αρσένογλου, Αθανασιάδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 6, Φλώρου 7, Γκοτζαμάνη 5, Λάππα 4, Λεκάι, Καρατάσιου, Μουστακίδου 3, Δημητριάδου 4, Παντζιάλα, Γκρίτζαλη.

Ασπίδα Ξάνθης – Ναύαρχος Βότσης 43-49
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 6-9, 14-18, 28-39, 43-49
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 9(3), Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη, Σακουλάκη 16, Καρακώστα 2, Σιγιώργη 4, Μαμαλίγκατζη 3, Πετρίδου, Σουλιώτη 7, Καραλίδου, Γκιργκίζα.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 10, Καζαντζή Σπ. 7, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 11, Παρδάλη, Παπανικολάου 5(1), Τσελεμπή 6, Αβραμίδου 8, Τερεζή Χ.

Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 53-52
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Λάλλα
Δεκάλεπτα: 10-21, 27-35, 39-42, 53-52
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Χύσα 4, Τσάντα 15 (3), Μπακιρτζίδου 2, Πελτέκη 8 (1), Κουτούση 18, Πιτσιάβα 6 (2), Κίναλη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 3 (1), Εμμανουηλίδου 13 (3), Καλομιτσίνη 11, Κουλακιώτη 10, Ψαρρά 5 (1), Τζίκου 4, Παπαδάκη 6, Βασλαματζή.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΕ Πυλαίας 67-70
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 15-17, 31-36, 49-57, 67-70
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 18(6), Αντωνιάδου 14(2), Οικονόμου 6(2), Τσίτσου 7, Παλλάνη 2, Ακσεχέρογλου 13, Σιφναίου, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 5(1), Παπαϊωάννου 2, Θωμάρεϊς.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 2, Πετρίδου 17(3), Κατσαμούρη 4, Λάλου, Σταμπή 10, Καραμπατζάκη 12, Παπαρδέλα 10(1), Τζήμου 10, Βατσιτσίδου 5.

Ηρακλής – Σταυρούπολη 66-34
Διαιτητές: Τσούλης-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 27-6, 42-15, 50-21, 66-34
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 8, Ελευθεριάδου 12(2), Θωμά 2, Τζιότζιου 2, Τζέλλου, Πάππα Ρ., Δημητριάδου 9, Γιαννούδη 10, Λογδανίδου 4, Κλιματσάκη 3(1), Καλογρίδου 10(2), Σιδηροπούλου 6 .
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου, Γρηγοριάδου 2, Χαλκίδου 3, Πεχλιβανίδου Δ. 11(2), Πεχλιβανίδου Σ. 2, Βέκιου 3(1), Δεληγιάννη 1, Κανέλλογλου 9,  Γούτη, Αντωνιάδου 3.

Ολύμπια Λάρισας – Αρης 55-58
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 15-11, 28-31, 39-45, 55-58
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 6, Δολαψάκη, Σολωμού 17(1), Σουλιώτη 11, Λιάσκου, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 19.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 10(2), Βαντσιούρη 6(2), Κωστανάκη 5(1), Γράψα 9, Αντωνιάδου 11(1), Βεντούρα 5, Πλατσά 10, Γκομπετζίσβίλι 2.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 15
2. Αρης 15
3. Τιτάνες Δράμας 14
4. ΑΕ Πυλαίας 14
5. Πανσερραϊκός 14
6. Απόλλων Καλαμαριάς 12
7. Ολύμπια Λάρισας 12
8. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 11
9. Πιερικός Αρχέλαος 10
10. Ναύαρχος Βότσης 9
11. Ασπίδα Ξάνθης 8
12. ΕΟ Σταυρούπολης  8
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 10/12)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Τιτάνες Δράμας
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Καλαμαριάς
ΕΟ Σταυρούπολης-Ασπίδα Ξάνθης
Ναύαρχος Βότσης-Ολύμπια Λάρισας
Αρης-Πανσερραϊκός
ΑΕ Πυλαίας-Ηρακλής

Please follow and like us:

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *