Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 4ης Αγωνιστικής

Μετά και τη διεξαγωγή της 4ης αγωνιστικής στην Α2  Γυναικών, Σπόρτιγκ και Ελευθερία Μοσχάτου συνεχίζουν χωρίς ήττα και οδηγούν στον 1ο Όμιλο την κούρσα στη βαθμολογία.

Στον 2ο Όμιλο ο Αρης επικράτησε με 66-34 του Ναυάρχου Βότση και βρίσκεται με το απόλυτο των νικών στην κορυφή.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αρης Πετρούπολης-Σπόρτιγκ  73-90
ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων 81-58
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγία Παρασκευή  50-53
Ελευθερία Μοσχάτου-Μελίσσια  71-41
ΓΑΣ Καλυβίων-Ανταγόρας Κω  94-55
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Προφήτης Ηλίας 65-60

ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων 81-58
Διαιτητές: Χουγιάζος-Παπαδημητρόπουλος
Δεκάλεπτα: 16-12,  33-29, 53-39, 81-58
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδακης-Στανελος): Ευαγγελατου Α. 5(1), Κουταλιανου, Μηνα, Θεοδωρου 24(1) , Καλοπητα, Στεφανου Α. 2, Πετρακη 4, Βιντζιλαιου 16(1), Οικονομιδου 21, Ντανου 9(1), Κονταρη, Στεφανου Κ.
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανακη, Χαλιβιδου, Παπαμαρκακη 15(3), Κασωμενου 6, Ακριβου 5(1), Κουφογιαννη 14, Καζαντζη, Δασκουλιδου 2 , Ψυχογιου 16(3), Σκορδιλακη, Σκουμπακη.

ΕΦAO Ζωγράφου –Αγία Παρασκευή 50-53
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Κούλης
Δεκάλεπτα : 10-11, 27-28, 35-46, 50-53
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος , Χαϊκάλη):  Βυζεντίνη , Ζουμπεράκη 2, Ισκίογλου 14 , Ζουρνή 21, Πατέρα 3, Ψαρρού , Κελλάρη 10, Μάνου Βάσιου
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Πεσκατζίου 2, Γκάνια 7(1) , Χρήστου 2, Βαμβακά Κλείτσα 8(1) Πετυχάκη Σοφ. , Πολιτοπούλου 9, Πετυχάκη Χρ. 9Αμίτση , Κούκη 16(1) Δαμουλά

Αρης Πετρούπολης – Σπόρτιγκ 73-90
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Σιδερης
Δεκάλεπτα: 18-24, 30-56, 50-76, 73-90
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης – Τσουμάνη): Γούλα Φ. 4, Ναυροζίδου 8(2), Γούλα Π. 3, Μαρίνη 1(1), Βιντζηλαίου Α. 32(2), Καββαδία, Πλούμπη 4, Αρβανίτη 2, Ανωγειανάκη 6, Λιγκρή 2, Φάσουρα, Κομμάτα.
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης – Παπαγιάννος): Τσαφαρά 15(5), Φουράκη Β. 6(2), Καραμπάτσου 2, Κριμιτζά, Σιαλάι 6(2), Ιωαννίδου 22(7), Δανδουλάκη Μ. 17, Νίξινα 4, Δανδουλάκη Α. 2, Καράλη 3, Φουράκη Στ. 15.

ΓΑΣ Καλυβιων – Ανταγόρας Κω  94-55
Διαιτητές: Κιουλάφας- Καραμπιτσάκος
Δεκάλεπτα: 27-16, 43-30, 68-47, 94-55
Γ.Α.Σ. ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 5, Σταμάτη 4, Καμμένου 14(4), Κοντογιάννη 7, Ρετζεπέρη 20, Αξιοπούλου 1, Πολίτη 8, Μαστρογιαννίδου 9, Γκίνη 3(1), Αυτζή 8(1), Καλημέρη 2, Τσουκαλά 12.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Κασάπογλου 24(1), Φραζή, Σαράγια, Πατμίου, Βελούδου 18(1), Τόσκα 6, Σβύνου 5, Στάκκου, Δρεττάκη 2, Χατζηνικολάου.

Ελευθερία Μοσχάτου-Μελίσσια  71-41
Διαιτητές: Κοτσώνης-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα :  24-11 , 38-24 , 53-34 , 71-41
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  ( Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου ): Κακλέα 13 (3), Τζουγκράκη 10 (1), Χελιώτη 17, Μίχου 8, Ζαχαράκη 4, Σπαθάρη 12 (2), Καλάγια , Μπάμπη , Ορφανού , Ξεπαπαδέα 5,  Καρανάσιου 2,  Κρίτσαλου.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ  ( Μάλαμα, Οικονόμου ): Καραβέλη  10, Κουρούβανη , Δούρου, Κοιλιαρίδη 16 (1), Αθανασίου 4, Χιώτη 4, Θεοδώρου 2, Γιαννακοπούλου 2, Κανέλλου 3,

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Προφήτης Ηλίας 65-60
Διαιτητές: Καλογριάς, Τούσης
Δεκάλεπτα: 24-10, 34-29, 51-42, 65-60
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Πρασσά): Δασκαλοπούλου 16(1), Ουζούνη, Χόντο, Κωνσταντίνου 2, Σιγάλα 5, Ρούτση, Πανταζή 18, Γκέργκι 9, Ξάνθου 4, Γασπαράτου 4, Ζουρτσάνου 4, Μήτση 3.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 4, Δροσωτάκη 3, Σπύρη, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 9, Κουτσοδήμου 7, Παπαϊωάννου, Οικονομάκη Ζ. 14(1), Πούλη 9(1), Τσελεπίδου, Οικονομάκη Κ. 12.

Βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ  8
2. Ελευθερία Μοσχάτου 8
3. Μελίσσια 7
4. ΓΑΣ Καλυβίων 6
5. ΓΣ Ηλιούπολης 6
6. Αγία Παρασκευή 6
7.  Αρης Πετρούπολης 6
8. ΟΑ Χανίων 6
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου            6
10. Ανταγόρας Κω 5
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 4
12. Προφήτης Ηλίας 4

Επόμενη αγωνιστική (5η, 12/11)

Ανταγόρας Κω-Ελευθερία Μοσχάτου
Μελίσσια-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αγία Παρασκευή-ΓΣ Ηλιούπολης
ΟΑ Χανίων-Αρης Πετρούπολης
Προφήτης Ηλίας-ΓΑΣ Καλυβίων
Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας  51-64
Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας  62-40
Ασπίδα Ξάνθηςμ-Απόλλων Καλαμαριάς  42-63
ΕΟ Σταυρούπολης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 39-53
Ναύαρχος Βότσης-Αρης 34-66
Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος 66-47

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ολυμπια Λάρισας – Τιτάνες Δράμας 62-40
Διαιτητές: Χρυσάφης, Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 19-13, 38-20, 42-31, 62-40
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Δολαψάκη 2, Σολωμού 11, Σουλιώτη 12, Ντριστέλα 7, Παπαστεργίου 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 14(1), Μπενέκη 8.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Τερλίδου, Μαραγκού 5(1), Καριώτη 2, Τόγα 4, Γαϊτάνη Α. 5, Τζιαμπάζη 3(1), Γαϊτάνη Ε. 13(2), Γιαντσιώρη 8, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.

Ηρακλής – Πιερικός Αρχέλαος 66-47
Διαιτητές: Ιορδανίδης – Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 15-11, 27-19, 41-40, 66-47
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κακιούσης-Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 8, Παπαβασιλείου 5, Γιαννοπούλου, Καλογρίδου, Γιαννούδη, Μυγδαλιά 6, Σιδηροπούλου, Δημητριάδου 1, Τζιότζιου 6, Λογδανίδου 23, Τζέλου, Θωμά 17 (5).
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Γκρίτζαλη, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 17 (2), Φλώρου 15, Γκοτζαμάνη 7, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Παντζιάλα, Καρατάσιου, Μουστακίδου 7, Δημητριάδου.

ΕΟ Σταυρούπολης – Αναγέννηση Ν.Ρυσίου 39-53
Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Λαϊδης
Δεκάλεπτα: 17-12, 19-25, 28-35, 39-53
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριανοπούλου, Γρηγοριάδου, Χαλκίδου, Πεχλιβανίδου Δ. 11, Πεχλιβανίδου Σ. 5(1), Βέκιου 9(3), Κανέλλογλου 11, Δεληγιάννη,  Αντωνιάδου 2.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9(3), Εμμανουηλίδου2 , Καλομιτσίνη 4, Κουλακιώτη 13(1), Ψαρρά 4, Τζίκου 11, Παπαδάκη 10, Βασλαματζή.

Ναύαρχος Βότσης – Αρης 34-66
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Αγραφιώτης Γρ.
Δεκάλεπτα: 6-15, 11-33, 20-48, 34-66
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης-Μακροδημητρίου): Χρυσοστομίδου 11, Καζαντζή Σπ. 7, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 11(1), Βαρδαλή, Τερεζή Ν., Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 3.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Καραβέλη 7(1), Κωστανάκη 5(1), Γράψα 15(1), Γιαννουσίου, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 11, Γκρίτζαλη 4, Βεντούρα 9, Γκομπετζίσβίλι 2, Πλατσά 2, Λαγκαδιώτου 3(1), Μπουντούκα 8.

Πανσερραϊκός – ΑΕ Πυλαίας 51-64
Δεκάλεπτα: 11-20, 17-26, 33-41, 51-64
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Γιαννούλης Στ.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 15(1), Πιτσιάβα, Τσάντα 11(2), Πελτέκη 1, Κουτούση 15, Χύσα, Μπακιρτζίδου 9.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου, Κατσαμούρη 1, Λάλου 19, Σταμπή 10(2), Καραμπατζάκη 19(1), Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 6, Βατσιτσίδου.

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς 42-63
Δεκάλεπτα: Λαδάς, Καλέσης
Διαιτητές: 3-17, 15-39, 24-48, 42-63
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Τσακίρη 9, Κουτρουβέλη, Καρακώστα, Σακουλάκη 7, Κάραλη 2, Σιγιώργη, Μαμαλίγκατζη 2, Βαρελτζή 3, Χατζή-Χαλίλ , Σουλιώτη 12, Καραλίδου Β. 3, Χαλκίδου 2.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 3(1), Αντωνιάδου 19(2), Οικονόμου 8, Αρσένογλου 6, Ευσταθίου, Σιφναίου 4, Διαμαντίδου, Καϊμακτσή 4, Παπαϊωάννου 4, Θωμάρεϊς 5(1), Τσίτσου 5, Παλλάνη 5(1).

Βαθμολογία

1. Αρης 8
2. Απόλλων Καλαμαριάς 7
3. Ηρακλής 7
4. ΑΕ Πυλαίας 7
5. Πανσερραϊκός 7
6. Ολύμπια Λάρισας 6
7. Τιτάνες Δράμας 6
8. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 6
9. Πιερικός Αρχέλαος 5
10. Ναύαρχος Βότσης 5
11. Ασπίδα Ξάνθης 4
12.EΟ Σταυρούπολης  4

Eπόμενη αγωνιστική (5η, 12/11)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ηρακλής
Πιερικός Αρχέλαος-Ασπίδα Ξάνθης
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας
Τιτάνες Δράμας-Πανσερραϊκός
Αρης-ΕΟ Σταυρούπολης
ΑΕ Πυλαίας-Ναύαρχος Βότσης

 

Πηγή: EOK

Please follow and like us:

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *