Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής (2017-2018)

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών (1ος Ομιλος) σημείωσε ο Κρόνος Αγίου Δημητρίου, ο οποίος επικράτησε του Ανταγόρα Κω με 57-46.

Στον 2ο Ομιλο Πανσερραϊκός και Αρης συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους στο πρωτάθλημα και βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 3ης Αγωνιστικής
Ανταγόρας Κω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου  46-57
Μελίσσια-ΓΑΣ Καλυβίων   50-39
ΟΑ Χανίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου  72-68
Αρης Πετρούπολης-ΓΣ Ηλιούπολης  72-68
Σπόρτιγκ-Προφήτης Ηλίας  67-51
Αγία Παρασκευή-Ελευθερία Μοσχάτου  55-68

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΟΑ Χανίων – ΕΦΟΑ Ζωγράφου 72-68
Διαιτητές: Ντάνος, Καραμπατσάκος
Δεκάλεπτα: 15-19, 36-40, 52-50, 72-68
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κασικτσόγλου): Πρασιανάκη, Δερμιτζάκη, Παπαμαρκάκη 5, Κασωμένου 6, Ακρίβου 9, Κουφογιάννη 17, Δασκουλίδου, Καζαντζή 14, Σκορδυλάκη, Ψυχογιού 19, Σκουμπάκη, Φραντζεσκάκη 2
ΕΦΟΑ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Κεσσέ, Βυζεντίνη 6, Μάλλιου 2, Ζουμπεράκη 6, Ισκιόγλου 15, Ζουρνή 22, Κυρίου, Πατέρα 9, Γραμματικού, Κελλάρη 8, Βάσιου

ΚΑΟ Μελισσίων – ΓΑΣ Καλυβίων 50-39
Διαιτητές: Αθανασόπουλος, Βελέτζας
Δεκάλεπτα: 11-10, 23-20, 41-28, 50-39
ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ (Μάλαμα – Οικονόμου): Καραβέλη, Δούρου 12 (1),  Κοιλιαρίδη 8, Χιώτη 4, Αθανασίου 12 (4), Γιαννακοπούλου 7 (1), Κανέλλου 5, Θεοδώρου 2.
ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ (Αναγνώστου- Κωτσάκη): Παζαρίδη 2, Σταμάτη 9 (2), Καμμένου, Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 9 (1), Αξιοπούλου 6, Πολίτη 2, Μαστρογιαννίδου 7, Αυτζή 2, Καλημέρη, Τσουκαλά 2.

Αγία Παρασκευή – Ελευθερία Μοσχάτου 55-68
Διαιτητές: Αυγερινός Κομιανός
Δεκάλεπτα : 12-19, 31-34, 36-55, 55-68
ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος – Στρατάκος): Πεσκατζίου 2, Γκάνια 7(1), Γρίσπου 5, Βαμβακά 14, Κλείτσα 9(1), Πετυχάκη Σ., Σαπαλίδου, Πετυχάκη Χρ. 10, Αμίτση, Κούκη 8, Δαμουλάκη
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ. (Τσαραπατσάνης – Παπαναστασίου): Κακλέα, Τζουγκράκη 13(3), Χελιώτη 16, Μίχου 9, Ζαχαράκη 2, Σπαθάρη 12(4), Μπάμπη, Ξεπαπαδέα 13, Καρανάσιου 3(1), Κρίτσαλου

Αρης Πετρούπολης – ΓΣ Ηλιούπολης 72-68
Διαιτητές : Σκουλαρίκης, Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα :24-22, 46-42 59-55 72-68
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιαννουλάκης Τσουμάνη) Καπελέρη Ναβροζίδου 13(1), Γούλα Π., Μαρίνη 13(1), Βιντσιλαίου Αγγ. 11(1), Καβαδία 3(1), Πλούμπη 14, Αρβανίτη 6, Ανωγειανάκη 9,  Λίγκρη, Φάσουρα 3, Κοματά.
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ (Γερεουδάκης Στανέλος) Ευαγγελάτου, Κουταλιανού, Μηνά, Θεοδώρου 20(1), Καλοπήτα, Πράπα 7, Πετράκη 7, Στεφάνου, Βιντζιλαίου Σ. 13, Οικονομίδου, Κατσιμάρδου, Ντάνου 15(3).

Σπόρτιγκ – Προφήτης Ηλίας 67-51
Διαιτητές: Μελισσάρης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 15-9, 34-23, 56-32, 67-51
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά 3(1), Παυλοπούλου 4, Δανδουλάκη Α. 6, Καραμπάτσου, Κριμιτζά 6, Σαλιάι 6(2), Ιωαννίδου 17, Δανδουλάκη Μ. 3, Νίξινα, Σιδέρη 6(1), Κάραλη, Φουράκη Σ. 15.
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ( Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 5, Δροσωτάκη 2, Αρχοντάκη, Τζάρου, Νεαρχάκου 21(3), Κουτσοδήμου 1, Οικονομάκη Κ. 11, Πούλη 9, Τσελεπίδου 2.

Ανταγόρας Κω – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 46-57
Διαιτητές: Χουγιάζος, Χαϊνά
Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-12, 31-29, 41-40, 46-57
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Κασάπογλου 12(1), Φραζή, Σαράγια 6(2), Πατμίου 4, Βελούδου 15(1), Τόσκα 9(1), Στάκκου, Δρεττάκη, Γαλαχουσίδη.
Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ (Πρασσά): Δασκαλοπούλου 20(2), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 4, Πανταζή 6, Γκέργκι 4, Ξάνθου 10, Γασπαράτου 8(1), Ζουρτσάνου 4, Μήτση 1.

Βαθμολογία

1. Μελίσσια 6
2. Σπόρτιγκ 6
3. Ελευθερία Μοσχάτου 6
4. Αρης Πετρούπολης 5
5. ΟΑ Χανίων 5
6. Αγία Παρασκευή 4
7. ΓΑΣ Καλυβίων 4
8. ΓΣ Ηλιούπολης 4
9) Ανταγόρας Κ 4
10. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 4
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου  3
12. Προφήτης Ηλίας 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 5/11)

Αρης Πετρούπολης-Σπόρτιγκ
ΓΣ Ηλιούπολης-ΟΑ Χανίων
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αγία Παρασκευή
Ελευθερία Μοσχάτου-Μελίσσια
ΓΑΣ Καλυβίων-Ανταγόρας Κω
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Προφήτης Ηλίας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 3ης Αγωνιστικής

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ναύαρχος Βότσης  65-45
Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης 47-26
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 51-62
Τιτάνες Δράμας-Ασπίδα Ξάνθης 70-53
Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας 45-44
ΑΕ Πυλαίας-Αρης  62-69

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ναύρχος Βότσης 65-45
Διαιτητές: Πράττος, Πλατέλλα
Δεκάλεπτα: 21-11, 33-25, 54-33, 65-45
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 5(1), Εμμανουηλίδου 3(1), Καλομιτσίνη 13(2), Κουλακιώτη 2, Ψαρρά 18, Τζίκου 10, Κουλαρτσά, Βασλαματζή 2.
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 10(1), Καζαντζή Σπ. 16, Αραμπατζή, Καζαντζή Στ. 9, Παπανικολάου, Τσελεμπή 10.

Πιερικός Αρχέλαος – ΕΟ Σταυρούπολης 47-26
Διαιτητές: Γεωργούλης-Γκούτας
Δεκάλεπτα: 12-11, 25-17, 31-19, 47-26
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ  (Τσιρογιάννη): Καραλή, Γκρίτζαλη 2, Αμβρακίδου 4, Ζουγκουρίδου 7, Φλώρου 9, Γκοτζαμάνη 9, Λάππα 1, Μπαγκλαρίδου, Λεκάι, Καρατάσιου 2, Μουστακίδου 10, Δημητριάδου 3.
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου, Αντωνιάδου 3, Μουρατίδου, Βέκιου, Κανέλογλου 9, Καραγιαννίδου, Πεχλιβανίδου Δ., Πεχλιβανίδου Σ. 8 (1), Γούτη, Γρηγοριάδου 4, Χαλκίδου 2, Χατζηστρατή.

Πανσερραϊκός – Ολύμπια Λάρισας 45-44
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Λάλλα
Δεκάλεπτα: 12-17, 22-21, 36-31, 45-44
Πανσερραϊκός (Δώδος): Χωλοπούλου 13 (1), Χύσα, Τσάντα 9, Μπακιρτζίδου 2, Πιτσιάβα 4, Πελτέκη, Κουτούση  17, Κίναλη, Γκανάτσιου.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σουλιώτη 12, Παπαστεργίου 2, Σκαρλή 1, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 11 (1), Μπενέκη 11, Λιάσκου, Σολωμού 5 (1).

ΑΕ Πυλαίας – Αρης 62-69
Δεκάλεπτα: 16-19, 25-39, 45-58, 62-69
Διαιτητές: Γραικός-Παπαδοπούλου Κ.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου): Μπαλλά 2, Πετρίδου 2, Κατσαμούρη 4, Λάλου, Σταμπή 10(2), Καραμπατζάκη 24(1), Παπαρδέλα 6, Κοκκίνου, Πλουμπή, Γαλιτσιάνου, Τζήμου 12, Βατσιτσίδου 2.
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Σικαλίδου, Καραβέλη 11(2), Κωστανάκη 13(4), Γράψα 4, Γιαννουσίου 7, Βαντσιούρη, Αντωνιάδου 26, Βεντούρα 6, Πλατσά 2,  Γκομπετζίσβίλι.

Απόλλων Καλαμαριάς – Ηρακλής 51-62
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Δέλλας
Δεκάλεπτα: 17-17, 28-34, 46-52, 51-62
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου, Αντωνιάδου 12, Οικονόμου 12(1), Τσίτσου, Παλλάνη 2, Καϊμακτσή 17(3), Παπαϊωάννου, Αρσένογλου, Ακσεχέρογλου 8, Σιφναίου, Θωμάρεϊς.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Κακιούσης-Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 4, Γιαννοπούλου 14, Θωμά 9(3), Τζιότζιου 1, Γιαννούδη 13(1), Μυγδαλιά 10, Δημητριάδου 2, Λογδανίδου 9, Καλογρίδου.

Τιτάνες Δράμας – Ασπίδα Ξάνθης 70-53
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 20-13, 43-27, 57-38, 70-53
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης):  Τερπλίδου, Μαραγκού 15(3), Καριώτη Κ., Τόγα 5(1), Σαμολαδά 5(1), Γαϊτάνη Α. 11(1), Τζιαμπάζη 4(1), Γαϊτάνη Ε. 19(3), Γιαντσιώρη 11, Αθανασιάδου, Αρσένογλου Μ.
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 13(2), Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη 2, Σακουλάκη 10(2), Κάραλη 3, Σιγιώργη 2, Μαμαλίγκατζη 4, Καρακώστα 7, Σουλιώτη 4, Βαρελτζή 2, Βασιλειάδου, Χαλκίδου 4.

Η βαθμολογία

1.Πανσερραϊκός 6
2. Αρης 6
3. Τιτάνες Δράμας 5
4. Απόλλων Καλαμαριάς 5
5. ΑΕ Πυλαίας 5
6. Ηρακλής 5
7. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 4
8. Ολύμπια Λάρισας 4
9. Πιερικός Αρχέλαος 4
10. Ναύαρχος Βότσης 4
11. Ασπίδα Ξάνθης 3
12. ΕΟ Σταυρούπολης 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 5/11)

Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας
Ολύμπια Λάρισας-Τιτάνες Δράμας
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς
Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος
ΕΟ Σταυρούπολης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου
Ναύαρχος Βότσης-Αρης

 

Πηγή: ΕΟΚ

Please follow and like us:

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *