Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής

Με τις αναμετρήσεις της 2ης Αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

Στον 1ο Ομιλο ο Σπόρτιγκ επικράτησε με 45-41 της Ηλιούπολης, ενώ για τον 2ο Ομιλο ο Ηρακλής νίκησε με 65-59 τους Τιτάνες Δράμας.

Τα αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μελίσσια 61-71
Προφήτης Ηλίας-Ανταγόρας Κω 56-64
Σπόρτιγκ-ΓΣ Ηλιούπολης 45-41
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αρης Πετρούπολης 61-68
ΓΑΣ Καλυβίων-Αγία Παρασκευή 58-34
Σάββατο 21/10
Ελευθερία Μοσχάτου-ΟΑ Χανίων 48-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΟ Προφήτης Ηλίας – Ανταγόρας Κω 56-64
Διαιτητές: Καρανικόλα, Κατσαπρακάκης
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 41-48, 56-64
ΑΟ ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Παπαϊωάννου 2, Δροσωτάκη 13(3), Σπύρη, Τζάρου 2, Νεαρχάκου 17(3), Κουτσοδήμου, Οικονομάκη Κ. 14(1), Πούλη 8(2), Τσελεπίδου.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κασάπογλου 11(1), Σαράγια 2, Πατμίου 4, Βελούδου 27(2), Τόσκα 18(2), Σβύνου, Στάκκου, Δρεττάκη 2.

Σπόρτιγκ – Ηλιούπολη 45-41
Διαιτητές: Γρίβα, Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα: 11-12, 23-26, 32-28, 45-41
ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Σόφτσης): Τσαφαρά, Παυλοπούλου, Φουράκη Β.7(1), Σαλιάι 5(1), Ιωαννίδου 11(2), Δανδουλάκη Μ. 2, Νίξινα 6, Δανδουλάκη Α. 1, Κάραλη, Φουράκη Στ. 13.
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Στανέλλος): Κουταλιανού, Θεοδώρου 4, Καλοπίτα, Πράπα 3, Πετράκη, Στεφάνου7, Βιντζηλαίου Σ. 8, Οικονομίδου 7, Ντάνου 12(2).

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Μελίσσια 61-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Κούλης
Δεκάλεπτα: 14-18, 36-39, 46-55, 61-71
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Πρασσά Νικολαιδου) : Δασκαλοπούλου 17 (2), Κωνσταντινίδου, Σιγάλα, Κουλούρη 2, Γκέργκι 4, Ξάνθου, Γασπαράτου 11, Ζουρτσάνου 8, Μήτση 6, Πανταζή 13
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα, Οικονόμου): Καραβέλη 14, Δούρου 7 (1), Κοιλιαρίδη 7, Χιώτη 13, Αθανασίου 11 (3), Γιαννακοπούλου 6, Κανέλλου 13.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αρης Πετρούπολης 61-68
Διαιτητές: Γαρίνη, Τζίμης
Δεκάλεπτα : 16-23 , 27-42, 48-50, 61-68
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος, Χαϊκάλης): Γραμματκού 1, Βυζεντίνη 12(2), Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 4, Ζουρνή 9, Κυρίου 2, Πατέρα 17(1), Ευαγγελίτση, Κελλάρη 16(4), Ψαρρού, Βάσιου.
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡ. (Γιαννουλάκης, Τσουμάνη): Καπελέρη, Ναβροζίδου 9(1), Γούλα, Μαρίνη 13(1), Βιντσιλαίου Α. 4, Καβαδία 7(2), Αρβανίτη 13, Ανωγειαννάκη 13, Λίγρη, Φάσουρα , Κομματά 9.

Καλύβια – Αγία Παρασκευή 58-34
Διαιτητές: Μαρτινάκος, Μελισάρης
Δεκάλεπτα 10-09, 29-20, 40-29, 58-34
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου): Παζαρίδη 3(1), Σταμάτη 10(2), Καμένου 3(1), Κοντογιάννη, Ρεντζεπέρη 4, Αξιοπούλου 9, Πολίτη 7, Μαστρογιαννίδου 10, Γκίνη, Καλημέρη, Τσουκαλά 12(1).
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος Στρατάκος) Γκάνια, Γρίσπου 2, Βαμβακά 7, Κλείτσα, Πετυχάκη Σ. 2, Πετυχάκη Χ. 6, Πολιτοπούλου 13(2), Σαπαλαίδου, Αμίτση, Κούκη 4, Δαμουλάκη

Η βαθμολογία

1. Μελίσσια 4
2. Σπόρτιγκ 4
3. Ελευθερία Μοσχάτου 4
4. Αγία Παρασκευή 3
5. ΓΑΣ Καλυβίων 3
6. ΓΣ Ηλιούπολης 3
7. Αρης Πετρούπολης 3
8. ΟΑ Χανίων 3
9. Ανταγόρας Κω 3
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2
11. Προφήτης Ηλίας 2
12. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 29/10)

Ανταγόρας Κω-Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Μελίσσια-ΓΑΣ Καλυβίων
Αγία Παρασκευή-Ελευθερία Μοσχάτου
ΟΑ Χανίων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αρης Πετρούπολης-ΓΣ Ηλιούπολης
Σπόρτιγκ-Προφήτης Ηλίας

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 2ης Αγωνιστικής

Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός 47-62
Ηρακλής-Τιτάνες Δράμας 65-59
ΕΟ Σταυρούπολης-Απόλλων Καλαμαριάς 34-61
Ναύαρχος Βότσης-Πιερικός Αρχέλαος 70-57
Αρης-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 45-41
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 64-53

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΕΟ Σταυρούπολης – Απόλλων Καλαμαριάς 34-61
Δεκάλεπτα: Δικταπανίδης, Τσάνταλη
Διαιτητές: 5-20, 19-40, 26-43, 34-61
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Νταουντάκη 10, Αντωνιάδου 1, Μουρατίδου 2, Χαλκίδου 7, Κανέλλογλου 6, Καραγιαννίδου, Πεχλιβανίδου Δ. 2, Πεχλιβανίδου Σ. 6, Γούτη.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 9(3), Αντωνιάδου 13(1), Οικονόμου, Τσίτσου 5(1), Αρσένογλου 8, Ακσεχέρογλου 9, Ευσταθίου, Σιφναίου 10(2), Καϊμακτσή 1, Θωμάρεϊς 6.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 64-53
Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 27-17, 35-35, 53-44, 64-53
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Πετρίδου 12(2), Κατσαμούρη 4, Λάλου 2, Σταμπή 4, Καραμπατζάκη 16, Παπαρδέλα 8, Κοκκίνου, Γαλιτσιάνου 8(1), Τζήμου 10, Βατσιτσίδου.
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι-Αργυρακούλης): Μιχαηλίδου 3(1), Σολωμού 11(1), Σουλιώτη 12, Ντριστέλα, Παπαστεργίου 3(1), Λιάσκου, Σκαρλή 2, Μαγδαλιανίδου 2, Κουτσουνούρη 16, Μπενέκη 4, Κουζάλη.

Ναύαρχος Βότσης – Πιερικός Αρχέλαος 70-57
Διαιτητές: Γιαννούλης, Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 15-16, 28-36, 49-42, 70-57
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 9 (3), Καζαντζή Σπ. 14, Αραμπατζή 9, Κουκουτσάκη, Καζαντζή Στ. 17 (2), Γλάρου, Παπανικολάου 2, Τσελεμπή 18, Τερεζή 1.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 6, Γκρίτζαλη 4, Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 10 (2), Φλώρου 21, Γκοτζαμάνη 8 (1), Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα Λεκάι, Μουστακίδου 4, Δημητριάδου.

Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 47-62
Διαιτητές: Γραικός, Αθανασιάδης
Δεκάλεπτα: 8-15, 27-28, 38-45, 47-62
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Τσακίρη 2, Κουτρουβέλη 2, Καρακώστα 4(1), Σακουλάκη 8, Κάραλη 2, Σιγιώργη 6, Παπαευαγγέλου 10(3), Βαρελτζή 5, Σουλιώτη 7(1), Καραλίδου Β. 1, Χαλκίδου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ (Δώδος): Χωλοπούλου 4, Πιτσιάβα 9, Τσάντα 11 (1), Μπακιρτζίζου 8 , Χύσα, Πελτέκη 11, Κουτούση 10, Κίναλη 4, Γκανάτσιου, Σιδερίδου, Νασιάκου, Βλάχβεη.

Αρης – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 45-41
Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 14-11, 24-15, 34-26, 45-41
ΑΡΗΣ (Κουλακιώτης): Σικαλίδου, Καραβέλη 10, Κωστανάκη 5(1), Γράψα 4, Κωφοκώτσιου 2, Βαντσιούρη 2, Αντωνιάδου 8, Γκρίτζαλη, Βεντούρα 6, Πλατσά, Γκομπετζίσβίλι 8.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 9(3), Εμμανουηλίδου 2, Καλομιτσίνη 7(1), Κουλακιώτη 4, Ψαρρά 5(1), Τζίκου 14, Παπαδάκη, Βασλαματζή, Πασιούδη.

Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας 65-59
Διαιτητές: Γκέκα, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-16, 28-32, 48-44, 65-59
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 6, Ελευθεριάδου 5 (1), Παπαβασιλείου 21 (2), Γιαννοπούλου 1, Γιαννούδη 4 (1), Μυγδαλιά 2, Κλιματάκη, Δημητριάδου 6, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 6, Θωμά 8 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Μαραγκού 13 (1), Καριώτη, Τόγα 3 (1) Σαμολαδά 9(2), Γαϊτάνη Α. 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Γαϊτάνη Ε. 17 (2), Γιαντσιώρη 8.

Η βαθμολογία

1. Απόλλων Καλαμαριάς 4
2. Πανσερραϊκός 4
3. ΑΕ Πυλαίας 4
4. Αρης 4
5. Τιτάνες Δράμας 3
6. Ολύμπια Λάρισας 3
7. Ηρακλής 3
8. Ναύαρχος Βότσης 3
9. Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 2
10. Πιερικός Αρχέλαος 2
11. Ασπίδα Ξάνθης 2
12. ΕΟ Σταυρούπολης 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 29/10)

Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ναύαρχος Βότσης
Πιερικός Αρχέλαος-ΕΟ Σταυρούπολης
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής
Τιτάνες Δράμας-Ασπίδα Ξάνθης
Πανσερραϊκός-Ολύμπια Λάρισας
ΑΕ Πυλαίας-Αρης

Πηγή: ΕΟΚ

Please follow and like us:

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *