Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Σημαντικές αναμετρήσεις περιλάμβανε η 16η Αγωνιστική της Α2 Γυναικών.

Για τον 1ο Όμιλο η Ελευθερία Μοσχάτου παίζοντας καλά στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε με 64-42 του Ανταγόρα Κω και βρίσκεται στην πρωτη τετράδα. Στον 2ο όμιλο η ΑΕ Πυλαίας πέρασε νικηφόρα με 77-54 από την έδρα του Ναυάρχου Βότση και παραμένει στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Ελευθερία Μοσχάτου-Ανταγόρας Κω  64-42
ΓΣ Ηλιούπολης-Αγία Παρασκευή 48-56
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Μελίσσια 46-38
ΓΑΣ Καλυβίων-Προφήτης Ηλίας 70-42
Αρης Πετρούπολης-ΟΑ Χανίων (16/2)
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Σπόρτιγκ (18/2)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη –Αγία Παρασκευή 48-56
Διαιτητές: Αντωνιάδης Αλεξ.-Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 13-17, 22-30, 36-48, 48-56
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης, Στανέλλος): Ευαγγελατου Α., Κουταλιανού 2, Μηνά, Θεοδώρου 7(1), Καλοπίτα, Πράπα 8, Πετράκη 8, Στεφάνου 10, Καββαδά 4, Οικονομιδου 5, Φρίμα, Ντάνου 4.
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος, Στρατάκος): Πεσκατζίου 3, Γκανιά 3(1), Γρίσπου 12(2), Βαμβακά 10, Κλείτσα, Πολιτοπούλου 16(2), Σαπαλίδου, Αμίτση, Πετυχάκη Χ. 4, Κούκη 8, Πεζαϊτη.

Ελευθερία Μοσχάτου – Ανταγόρας Κω 64-42
Διαιτητές: Χαϊνά- Τσακιράκη
Δεκάλεπτα ήταν: 17-11, 33-19, 39-31, 64-42
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Παπαναστασίου): Κακλέα 5(1), Τσουγκράκη, Χελιώτη 15, Μίχου 17, Ζαχαράκη 8, Σπαθάρη 19(2), Καλάγια, Ορφανού, Καρανάσου 2, Κρίτσαλου.
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Καπλανίδης): Κουζούκα, Γαλαχουσίδη, Φραζή 2, Σαράγια 2, Πατμίου 4(1), Βελούδου 8, Σβύνου 4, Στάκκου, Δρεττάκη 8, Κασάπογλου 12(1), Χατζηνικολάου.

ΕΦΑΟ  Ζωγράφου – Μελίσσια  46-38
Διαιτητές:Δαβιδέλης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 8-11, 22-21, 32-29, 46-38
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 2, Μάλλιου, Ζουμπεράκη, Ισκιόγλου 11, Ζουρνή 10, Πατέρα 10, Μάνου 4, Κελλάρη 7(1), Χαϊκάλη 2.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη 5(1), Αθανασίου 7(1), Κοιλιαρίδη 12(1), Γιαννακοπούλου 10, Νικολέτου, Κανέλλου.

ΓΑΣ Καλυβίων – Προφήτης Ηλίας 70-42
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Μαρτινάκος
Δεκάλεπτα: 25-09, 37-21, 54-34, 70-42
ΚΑΛΥΒΙΑ (Αναγνώστου Κωτσάκη) Παζαρίδη 17(5, Σταμάτη 8, Καμμένου1 4(2) Καλημέρη 3, Ρεντζεπέρη 8 , Αξιοπούλου 2, Τσουκαλά 9(1) Μαστρογιαννίδου 2, Γκίνη Αυτζή 7(1).
ΠΡΟΦ. ΗΛΙΑΣ (Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 11(1), Σπύρη 9(1) Νεαρχάκου 9(1)Κουτσοδήμου 2, Πούλη 2, Τσελεπίδου 7(1) Γιαννοπούλου 2

Η  βαθμολογία

1. Σπόρτιγκ 29
2. Ελευθερία Μοσχάτου 28
3. ΓΑΣ Καλυβίων 27
4. Αγία Παρασκευή 26
5. ΓΣ Ηλιούπολης 26
6. Μελίσσια 25
7. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 23
8. Αρης Πετρούπολης 22
9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 22
10. ΟΑ Χανίων 20
11. Προφήτης Ηλίας 17
12. Ανταγόρας Κω 17
*Σπόρτιγκ, Αρης Πετρούπολης, Κρόνος Αγίου Δημητρίου και ΟΑ Χανίων έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

Σπόρτιγκ-ΟΑ Χανίων
Αγία Παρασκευή-Αρης Πετρούπολης
Μελίσσια-ΓΣ Ηλιούπολης
Ανταγόρας Κω-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Προφήτης Ηλίας-Ελευθερία Μοσχάτου
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΓΑΣ Καλυβίων

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής
Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος 59-61
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 55-59
Πανσερραϊκός-Τιτάνες Δράμας 50-56
ΕΟ Σταυρούπολης-Αρης 25-66
Ναύαρχος Βότσης-ΑΕ Πυλαίας 54-77
Σάββατο 10/02
Ηρακλής-Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 54-41

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Ναύαρχος Βότσης – ΑΕ Πυλαίας 54-77
Διαιτητές: Παπαδοπούλου Κ.-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-25, 29-41, 37-61, 54-77
ΝΑΥΑΡΧΟΣ ΒΟΤΣΗΣ (Μαυρίδης): Χρυσοστομίδου 6, Καζαντζή Σπ. 16, Αραμπατζή 2, Καζαντζή Στ. 11(1), Παπανικολάου 3(1), Τσελεμπή 10, Τερεζή Χ., Αβραμίδου 6.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ  (Λίτσου-Γιάνναρος): Μπαλλά 8, Πετρίδου 18(5), Σταμπή 14(2), Καραμπατζάκη 11, Παπαρδέλα 6, Κοκκίνου 2, Τζήμου 10, Πλουμπή 2, Βατσιτσίδου 6, Σακκά.

Ασπίδα Ξάνθης – Πιερικός Αρχέλαος 59-61 (παρ.)
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 27-27, 39-37, 49-49 (κ.α.), 59-61 (παρ.)
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ούστα 3 (1), Καραλίδου 3 (1), Μουσένκου, Ευθυμίου, Παυλάκη, Καραλή, Τσακίρη, Μαμαλίγκατζη 11 (1), Σουλιώτη 23, Σακουλάκη 14 (2), Πετρίδου, Καρακώστα 5.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Δαβιτίδου 14 (3), Αμβρακίδου, Ζουγκουρίδου 12 (2), Φλώρου 12, Γκοτζαμάνη 6 (2), Λάππα 9, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου, Λεκάι, Δημητριάδου 6, Παντζιάλα 2, Γκρίτζαλη.

Ολύμπια Λάρισας – Απόλλων Καλαμαριάς 55-59
Διαιτητές: Μπούγλος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 14-12, 26-29, 38-42, 55-59
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου, Σολωμού 11(3), Σουλιώτη 9(1), Λιάσκου 2, Σκαρλή, Κουτσουνούρη 16, Μπενέκη 17.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Ιγγλέζου 4(1), Αντωνιάδου 15(3), Παπαρέντη, Οικονόμου 2, Παλλάνη 10(3), Ακσεχέρογλου 8, Ευσταθίου, Σιφναίου 7(1), Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 6, Παπαϊωάννου.

Πανσερραϊκός – Τιτάνες Δράμας 50-56
Διαιτητές: Κολοκυθάς – Γιαννουλής
Δεκάλεπτα: 9-18, 27-26, 37-33, 50-56
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Δώδος): Μπακιρτζίδου 18, Χύσα, Βλάχβεη, Κίναλη, Πελτέκη 4 (1), Κουτούση 13, Πιτσιάβα 15 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου): Μαραγκού 14 (1), Τόγα 5, Σαμολαδά 12 (2), Τζιαμπάζη 12 (4), Γιαντσιώρη 13, Βαρσάμη, Καρυώτη.

ΕΟ Σταυρούπολης – Αρης 25-66
Διαιτητές: Μαλτέσιος-Θρασυβουλίδης
Δεκάλεπτα: 7-17, 16-33, 18-50, 25-66
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Δρακουλίδης): Ανδριοπούλου, Γρηγοριάδου 5, Πεχλιβανίδου Δ. 3, Πεχλιβανίδου Σ. 3, Βέκιου 4, Μαυροπούλου, Κανέλλογλου 4, Γούτη 2, Αντωνιάδου 4, Χατζηστρατή.
ΑΡΗΣ (Βαχαροπούλου): Νιγδέλη, Καραβέλη 4, Κωστανάκη 4, Γράψα 10,  Αντωνιάδου 14, Γκρίτζαλη 11, Βεντούρα 12, Πλατσά 8, Λαγκαδιώτου 2, Γκομπετζίσβίλι 1.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 31
2. ΑΕ Πυλαίας 28
3. Αρης 27
4.  Αναγέννηση Ν. Ρυσίου 26
5. Τιτάνες Δράμας 26
6. Πανσερραϊκός 25
7. Απόλλων Καλαμαριάς 24
8. Ολύμπια Λάρισας 24
9. Πιερικός Αρχέλαος 22
10. Ναύαρχος Βότσης 19
11. Ασπίδα Ξάνθης 17
12. ΕΟ Σταυρούπολης 17
*Ο Ναύαρχος Βότσης έχει -2 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 25/2)

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός
Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας
Αναγέννηση Ν. Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης
Αρης-Ηρακλής
Ναύαρχος Βότσης-ΕΟ Σταυρούπολης

Please follow and like us:

Βασίλης Κούρκουλας

Ο Βασίλης Κούρκουλας, Αρχισυντάκτης του GoSports.gr καλύπτει καθημερινά την επικαιρότητα και με τα ρεπορτάζ του παρουσιάζει όλες τις αθλητικές εξελίξεις.

You May Also Like

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *