Αποκλείστηκε η Σάκκαρη απ’ το Tianjin Open

Στη φάση των 16 ολοκληρώθηκε η πορεία της Μαρίας Σάκκαρη στο Tianjin Open, αφού γνώρισε την ήττα με 2-0 σετ (6-0, 6-4) από την Αμερικανίδα Κριστίνα ΜακΧέιλ, ύστερα από 79 λεπτά αγώνα.

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια έχασε εύκολα το πρώτο σετ, καθώς δεν κατάφερε να μπει στο κλίμα του παιχνιδιού. Αντίθετα στο δεύτερο, προηγήθηκε με 3-1 games και 40-0 στο 5ο game, όμως εν τέλει έχασε το break, αποσυντονίστηκε, δέχθηκε επιμέρους σκορ 5-1 κι έτσι δεν θα συνεχίσει στο κινεζικό τουρνουά.

Photo Credits: AP Photo/Seth Wenig

Πηγή: sport24.gr

Ομάδα Σύνταξης

To Gosports.gr είναι μια σύγχρονη αθλητική ιστοσελίδα . Με συνεχή ροή αθλητικών ειδήσεων, πλούσιο φωτορεπορτάζ, videos, αποκλειστικές συνεντεύξεις, μεταγραφές, πρόγραμμα αγώνων, live streaming, αφιερώματα και καθημερινό παρασκήνιο παρουσιάζει όσα συμβαίνουν στην Βορειοδυτική Ελλάδα και όχι μόνο, με στόχο την έγκαιρη και αξιόπιστη ενημέρωση.