Απίστευτη ήττα για τον Αρίωνα

Ήττα με απίστευτο τρόπο γνώρισε τη Κυριακή στην έδρα του ο Αρίωνας ο οποίος για την 8η αγωνιστική της Γ΄ Μπάσκετ έχασε από τον Ιωνικό με 55-56.
Οι γηπεδούχοι μετά από ένα κακό πρώτο μέρος όπου έχαναν 29-35 κατάφεραν να πετύχουν 15 πόντους στη 3η περίοδο να δεχτούν μόνο 5 και να προηγηθούν 44-40 στο 30ο.
Στη τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι κρατούσαν με νύχια και με δόντια μια μικρή διαφορά μέχρι και ένα λεπτό πριν το τέλος (55-51).
Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν 55-53 27΄΄ πριν τη λήξη οι γηπεδούχοι έκαναν λάθος 4 δεύτερα πριν το τέλος και όχι μόνο αυτό αλλά δέχτηκαν καλάθι και έκαναν και φάουλ 0.4 πριν τη λήξη.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν εύστοχοι στη βολή το τρίποντο του Σαρρή δεν βρήκε στόχο και το «κακό» έγινε για τον Αρίωνα.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-21, 29-35, 44-40, 55-56
Διαιτητές: Ντόγκας – Χατζηχαρίσης
ΑΠΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κυρατζής): Κλασίδης 7 (1), Σέντης, Καλομενίδης 12 (2), Νεοφυτίδης, Τσολάκης 10 (2), Σαχπατζίδης 5 (1), Πανίδης 13 (2), Αθανασιάδης, Σαρρής 8.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Πετρόπουλος): Μυτακίδης, Παουλεάνου 6, Γεωργιάδης 2, Κουτε 7, Μαδεμλής 3, Βαρίτης 14, Γιαννούλης, Σιδηροηλίας 8, Αναστασιάδης 16.

Πηγή: e-ptolemeos.gr