Έφυγε με το διπλό ο Θρίαμβος Λούρου μέσα στην Α.Ε Πρέβεζας.

Με νέο προπονητή τον Δημήτρη Μπαλάφα στον πάγκο του σήμερα 21 Οκτωβρίου ο Θρίαμβος Λούρου έφυγε με το διπλό από την Πρέβεζα αφού επικράτησε με 1-2 της Α.Ε Πρέβεζας στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας, πετυχαίνοντας παράλληλα την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, η πρώτη ευκαιρία ήρθε για τους γηπεδούχους στο 15ο λεπτό με το Σκάρπο να μην μπορεί να κοντρολάρει τη μπάλα καλά μόνος τους με τον Παναγιωτίδη ενώ στο 37ο λεπτό ωραίο σου του Χριστοδούλου με τον Παναγιωτίδη να διώχνει νευρικά. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές στη συνέχεια και στο 43ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με σουτ του Γκούρα.

Στο 50ο λεπτό έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για πέναλτι σε χέρι του Πάνου μετά από σουτ του Ζέρη, με τον διαιτητή του αγώνα κ. Μπαίλη να συνεχίζει το ματς. Στο 60ο λεπτό  Χαλάστρας με πλασέ διαμόρφωσε το 0-2 για τον Θρίαμβο μετά από σέντρα του Γκούρα, ενώ στο 64ο λεπτό σουτ του Πάνου βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 83ο λεπτό ο Τσάτσος με πλασέ μετά από κόρνερ του Ζέρη μείωσε σε 1-2 για τους γηπεδούχους, ενώ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού ο Ζιώγκας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα(κόκκινη)

Τελικό σκορ αγώνα 1-2.

Διαιτητής: ΜΠΑΪΛΗΣ Ν.

Βοηθοί: ΓΑΤΣΙΟΣ Δ. ΛΑΖΑΡΟΥ Α

Α.Ε Πρέβεζας(Χ. Τάγκας): ΜΑΡΤΖΟΥΚΟΣ, ΣΚΑΜΝΕΛΟΣ, ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΚΩΣΤΗΣ, ΣΠΑΝΟΣ, ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ(ΒΑΛΑΡΗΣ 46΄), ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΣ(ΤΣΑΤΣΟΣ), ΖΕΡΗΣ, ΣΚΑΡΠΟΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΖΑΡΚΑΝΤΩΝΗΣ.

Θρίαμβος Λούρου(Δ. Μπαλάφας): ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΠΑΝΟΥ, ΓΟΓΟΛΟΣ, ΔΗΜΑΣ Χ., ΣΑΚΚΟΣ(ΚΑΡΑΣΑΒΒΙΔΗΣ), ΔΗΜΑΣ Θ., ΓΚΟΥΡΑΣ(ΚΑΤΣΑΟΥΝΟΣ 84΄), ΚΟΛΙΟΣ Π., ΚΟΛΙΟΣ Γ., ΤΖΙΑΚΟΣ(ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ 10΄), ΧΑΛΑΣΤΡΑΣ.

*Δείτε ΕΔΩ φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα.